• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşu Yem Dışkılama

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Yem dışkılama
Hastalık Belirti Tarihi
14 Nis 2021
Kullanılan İlaç
Multi vitamin
Kuşum Rocky 10 aylık en fazla ve erkek. Aldığımdan beri garip bir tıksırma sesi yapıyor sanki kursağından birşey çıkarmak ister gibi hareketlerle.15 sn kadar sonra geçiyor ufak bir toz parçası gibi birşey çıkarıyor. Tıksırma gibi bir ses bu. Onun dışında çok sağlıklı, enerjik ve bolca konuşan bir kuş. Bugün sabah 3-4 defa yem dışkıladı. Sonra geçti. Yalnız geçen ay da bir iki defa oldu ve sonrasında Max 3 dışkıdan sonra hemen geçti. Bunu 10 aydır ikidir yaşıyorum. Aynı zamanda ayağıyla da poposunu kaşıyor temizlemek ister gibi. Bağlantılı mı bilemediğim için yazmak istedim. Yardımcı olabilecek var mınrica etsem? Biraz üzüldüm de anlamadığım için neyi yanlış yapıyorum bilemiyorum. Teşekkürler

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Kuşum Rocky 10 aylık en fazla ve erkek. Aldığımdan beri garip bir tıksırma sesi yapıyor sanki kursağından birşey çıkarmak ister gibi hareketlerle.15 sn kadar sonra geçiyor ufak bir toz parçası gibi birşey çıkarıyor. Tıksırma gibi bir ses bu. Onun dışında çok sağlıklı, enerjik ve bolca konuşan bir kuş. Bugün sabah 3-4 defa yem dışkıladı. Sonra geçti. Yalnız geçen ay da bir iki defa oldu ve sonrasında Max 3 dışkıdan sonra hemen geçti. Bunu 10 aydır ikidir yaşıyorum. Aynı zamanda ayağıyla da poposunu kaşıyor temizlemek ister gibi. Bağlantılı mı bilemediğim için yazmak istedim. Yardımcı olabilecek var mınrica etsem? Biraz üzüldüm de anlamadığım için neyi yanlış yapıyorum bilemiyorum. Teşekkürler
Kum probiyotik vs kullaniyormusunuz

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Kum taşı var asılı kafesinde ama onunla hiç ilgilenmiyor. Enerjisi kilosu yerinde ama sabahları 3-4 defa yapıyor sonra gün içinde geçiyor.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba kuş kumu alıp verin ve sindirim için Diyazm 256 alıp bir kaç gün kullandıktan sonra tekrar ederse yine bize yazın yardımcı olalım geçmiş olsun

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim. Bugün kum aldım. Arada tırtıklıyor. Hali yerinde. Yem de yiyiyor. Sürekli yem dışkalamıyor. Düzeliyor. Kapalı kutu mama aldım. Bir de resim olarak attığım vitamini. Diyazim 256 nasıl vericem? Teşekkür ederim

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Çok teşekkür ederim. Bugün kum aldım. Arada tırtıklıyor. Hali yerinde. Yem de yiyiyor. Sürekli yem dışkalamıyor. Düzeliyor. Kapalı kutu mama aldım. Bir de resim olarak attığım vitamini. Diyazim 256 nasıl vericem? Teşekkür ederim
Suluguna mercimek tanesi kadar. Madem avidiar aldınız ilk hafta onu kullanın 5 gün kadar. Daha sonra probiyotigi geçebilirsiniz. Suları günlük değiştirin.

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim. Ölümcül bir hastalık var dediler diye çok etkilendim. Probiyotik dediğiniz o ismini verdiğiniz damla sanırım. Ona geçince bunu kesip, bunu kaç gün nasıl kullanıcam? Çok sağolun yardımlarınız için 🙏

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Çok teşekkür ederim. Ölümcül bir hastalık var dediler diye çok etkilendim. Probiyotik dediğiniz o ismini verdiğiniz damla sanırım. Ona geçince bunu kesip, bunu kaç gün nasıl kullanıcam? Çok sağolun yardımlarınız için 🙏
Probiyotik dediğim dyzma 256 olan. Onu mercimek tanesi kadar kullanacaksınız. Avidiari 5 gün kadar kullanın. Daha sonra probiyotigi geçin. İshal durumlarında avidiar kullanabilirsiniz.

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Tamam. İsahli hiç olmadı zaten. Ben dediklerinizi yapacağım. Teşekkürler

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Bugün kakasında yem çıkmadı sabah. İshal zaten hiç yoktu. Yemesi içmesi iyi. Kım verip durdum önüne ilgilendi. Vitamin Diare ye 4 gün daha dvm edip sizin dediğinize geçicem. Şimdilik iyiye gidiş var. Çok teşekkür ederim

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
Merhaba,
Kuş kumu kafesinde sürekli durması gerekiyor. o ihtiyacı olduğu zaman ve ihtiyacı kadar tüketecektir.
İlaveten problem giderilene kadar ekstra sebze/meyve türü şeyler vermekten sakınınız.

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Tamam teşekkür ederim. Daha iyiye gidiyor sanki. Ama yine günde 1 gibi yemli dışkı oluyor. Benim kuşum çok sütlü çay seviyor içerdi. Vermiyorum son 3 gündür. Bunlar da zarar vermiş olabilir mi?

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
Tamam teşekkür ederim. Daha iyiye gidiyor sanki. Ama yine günde 1 gibi yemli dışkı oluyor. Benim kuşum çok sütlü çay seviyor içerdi. Vermiyorum son 3 gündür. Bunlar da zarar vermiş olabilir mi?
her şey olabilir, forumda yararlı konular var, muhabbet kuşunun tüketmesi ve tüketmemesi gerekenler, incelemenizi tavsiye ederim.

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Forumları incelemeye daha başlamadım. Ben yeni üye oldum. Çok da mutlu oldum tüm yardımlaşmalarınız bence çok ince. Tekrar çok teşekkürler. Hemen forumlarınıza da bakacağım hafta sonu 🙏

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Kuşum çok daha iyi teşekkürler. Kutuda yem aldım. Bir de bunu buldum. Forumlarınızda benalux demişsiniz ama garden mix sadece bunu buldum. Evdeki de Majo olan. Hangisinden dvm edeyim. Diasem vermeye de 3 gün sonra başlayacağım. Kum da yiyiyor çok sevdi. 🙏☺

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Tekrar merhabalar. Kuşum dışkı sorunu geçmişti yem dışkılaması durmuştu fakat bugün 6. Gün tam Diare vitamini kesip prebiyortik dyzme 256 ya başlayacaktım ama ishal olmuştu. İlk defa ishal oldu. Acaba Diare vitamin mi yaptı? Ben de sabah korktum sadece sade su koyup işe geldim . Öğlen eve döneceğim. Hali yerinde ama ishal yaptı iki defa baya açık yeşil su gibi. Suyunda şu an hiçbirşey yok. Naapmaya dvm etsem acaba?

Rocky'nin Annesi

Yeni Üye
Teşekkürler çok yardımcı oluyorsunuz gerçekten. Yem paket küçük 400 gr elimdeki. Bitince dediğinizi alıcam. Resim olarak yemi attım size. Dyzme kaç gün dvm edeceğim? Genel durumu çok iyi şükür. Bol bol hasır kemiriyor. Yemek extra vermiyorum artık. Umarım iyileşir. Çok çok teşekkür ederim 🙏🙏🙏💐

Üst Alt