• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşu - Solunum ve Halsizlik

BirdIsTheWord

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 7 yaşındaki kuşum 3 hafta önce rahatsızlandı. Veterinere götürdüm solunum yolu hastalığı dedi ve baytril ve sonrası için aminosol verdi. Kullanma falimatı olarak Baytril sulukda 2 parmak suya 5 damla katarak ve günlük değiştirerek 6 gün ver dedi ve sonrasonda bi hafta aminosol kullanmamı söyledi.

Fakat 2 hafta geçmesine rağmen etkisi olmadı sanırım. Şuan güçden baya düştü ve tünekte seri hareket edemiyor. İnlemesi azda olsa geçti. Acaba suyunu beğenmeyip içmediinden mi tam iyileşmedi? Ağzına damla koyrak tekrar tedaviye başlasam zarar verir miyim? Başka ne önere bilirsiniz?

İshali yok. Dışkısı katı.

Ek olarak Baytril sonrası kuşun ceresinde soyulma oldu kabuk şeklinde sanırım yan etkisi.

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Dışkı fotosu alabilir miyiz? Oran fazla baytril ağır bir ilaç zaten yan etkisi gibi duruyor.Baytril % kaç?

BirdIsTheWord

Yeni Üye
Yorumunuz için teşekkürler. Bende özellikle sordum ama güvenemeyip bi kaç gün sonrasında 4 parmak kadar suya çıkardım. Baytril cam şurup şişesinden enjektör ile çekip verdi. % kaç olduğunu göremedim. 29 ocak - 4 şubat arası kullandım. Yaklaşık 15 gün geçmiş. Dışkısını ekledim.

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba baytril çok etkilidir ve dozaj fazla olunca körlük, kısırlık, deride dökülmeler,et olan yerlerde sivilce gibi yaralar daha bir çok yan etkileri var bu yüzden daha fazlasını önermiyorum..elle besleme yapın ve bağışıklık güçlendirici kullanin bir süre derim..peki elinize aldığınızda kuruma hissediyormusunuz?

BirdIsTheWord

Yeni Üye
Merhaba, Şu an gördüğüm yan etkiler ceredeki soyulma ve cerenin deri ile birleşme yerinde bir tane siğil gibi bişey. Bu aralar hep uyku halinde zaten. Bağışıklık güçlenmesi için ne önerirsiniz. Yaptıklarım: Kızıl dal darı,mama,suya limon ve arasıra(2-3günde bir) veterinerin verdiği aminosol

Ahmed

Müdavim
Merhaba, Şu an gördüğüm yan etkiler ceredeki soyulma ve cerenin deri ile birleşme yerinde bir tane siğil gibi bişey. Bu aralar hep uyku halinde zaten. Bağışıklık güçlenmesi için ne önerirsiniz. Yaptıklarım: Kızıl dal darı,mama,suya limon ve arasıra(2-3günde bir) veterinerin verdiği aminosol
dizaym 256 probyotik 100gr bi kışa yeterli mercimek tanesi kadar yrım tam suluğa

BirdIsTheWord

Yeni Üye
Sipariş verdim, kaç gün kullanmalıyım ve bendeki suluk büyük boy oran olarak ne kadar koyayım.

Üst Alt