• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşu neden kafese girmek istemiyor

Ronay Ayk

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Muhabbet kuşu neden kafese girmek istemiyor
muhabbet kuşu kafese girmek istemiyor.jpg
Sahiplendiğimiz muhabbet kuşu evimizin maskotu olurlar bu sevimli canlıları sadece kafeste tutmak doğru gelmez ve evde kafes dışına salmak isteriz.Onlarla zaman geçirmek ilgi göstermek ve ilgi görmek bizi mutlu eder.Sık karşılaşılan bir durum ise muhabbet kuşu dışardan kafese girmek istememesi konusudur.Peki muhabbet kuşu neden kafese girmek istemiyor.Bunun birçok nedeni olabilir bir dışarı saldığımızda kafese girmemesi sebebi yeterince haftalık ve günlük egzersizlerini yapmamış olması ,kafesin küçük olması egzersiz alanının az olması ve yeterince iyi zaman geçirememesi ama muhabbet kuşunun kafese girmemesinin en büyük sebebi ise kafes içi ve kafes dışı eğitimi iyi yapılmaması ve kuşun kafesin kapısını bulamaması kafesi benimsememesidir.Kuşlarınızı ilk alırken kafes içi eğitimi ez az 15 gün vermeniz gereklidir.Kafes içi eğitimi tamamladıktan sonra yavaş yavaş kafes dışı eğitim verilmelidir.Kısacası kuşunuz dışarıdan kafese girmiyorsa eğitim sorunu , kafes boyutu dizaynı ve kafesin bulunduğu ortam dikkat edilmeli ve sorun belirlenip harekete geçilmelidir.

Sehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Kısa ama yeterli bir bilgi için çok teşekkür ederiz kardeşim

Şimâl

Eski Forumcu
Moderator
Dışarıya fazla alışmışış kuşlar da da sık sık görülüyor. Örneğin benim ki ilk geldiğinde 2 hafta kafeste kalmıştı daha sonra çok uzun süreler kafes dışında kalınca girmek istemiyordu. Ben de süreyi azalttım yavaş yavaş da olsa geçti.

Üst Alt