• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Muhabbet kuşu konuşma

Soner

Müdavim
Kıdemli Üye
Sevgili ailem bizim fıstık konusmaya basladı cici kuş ve aşkım diyor ayrıca ıslık çalıyor bir açıldı pir açıldı kuş 😂 evde küçük bebeğimiz konusmaya basladı gibi herkes cok mutlu yalnız size sormak istediğim şu ıslık sesini tam cıkartıyor cicikuş ve aşkım biraz yarım yamalak gibi bu netleşirmi netleşmesi icin ne yapmalıyım ve ne kadar sürer 😄

Tarık

Paylaşımcı
Kıdemli Üye
Sevgili ailem bizim fıstık konusmaya basladı cici kuş ve aşkım diyor ayrıca ıslık çalıyor bir açıldı pir açıldı kuş 😂 evde küçük bebeğimiz konusmaya basladı gibi herkes cok mutlu yalnız size sormak istediğim şu ıslık sesini tam cıkartıyor cicikuş ve aşkım biraz yarım yamalak gibi bu netleşirmi netleşmesi icin ne yapmalıyım ve ne kadar sürer 😄
Yeni konuşmaya başladıysa siz konuştukça o da daha netleşebilir. Netleşmesi için aklınıza geldikçe tekrar edin kelimeleri. Süresi biraz sizin tekrarlamanıza biraz da kuşa bağlı:)

Soner

Müdavim
Kıdemli Üye
Valla bütün hepsini bugun söylemeye başladı yada biz bugun duyduk o zaman eğitime devam 😄

Soner

Müdavim
Kıdemli Üye
Kesin bugun cünkü ben evde olmasam bile bizimkilerle sürekli aynı odada duyunca onlarda sasırdı cünkü

Eylül

Emektar
bizim maviş öpücük diyordu hatta eski evimizde zilin sesini taklit ediyordu fakat şuan sadece öpücük diyor o da çok nadir 😟

Tarık

Paylaşımcı
Kıdemli Üye
bizim maviş öpücük diyordu hatta eski evimizde zilin sesini taklit ediyordu fakat şuan sadece öpücük diyor o da çok nadir 😟
Peki öpücük demeyi öğrendikten sonra siz de onun başında öpücük demeye devam ettiniz mi?

Ronay Ayk

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Zamanla netleşicek 🙂 gözümüz aydın aynı çalışmalara devam MaşaAllah

Eylül

Emektar
Peki öpücük demeyi öğrendikten sonra siz de onun başında öpücük demeye devam ettiniz mi?
Ben hala ona aşkım, öpücük ver diyorum sürekli. Günde en az 30-40 kere söylüyorum. Ama gelişme yok :( Yaşından mı acaba

Tarık

Paylaşımcı
Kıdemli Üye
Ben hala ona aşkım, öpücük ver diyorum sürekli. Günde en az 30-40 kere söylüyorum. Ama gelişme yok :( Yaşından mı acaba
Yaş öğretme aşamasında daha önemli ama belki kuş istemiyordur belki yaşından dolayı artık taklit etmeye çalışmıyordur.

Eylül

Emektar
Yaş öğretme aşamasında daha önemli ama belki kuş istemiyordur belki yaşından dolayı artık taklit etmeye çalışmıyordur.
Yani şuan ya 5 yada 6 yaşında falan. Öğrendiğinde 2-3-4 yaşlarındaydı. Belki de ondandır. Ötmelerinin arasından öpücük diyor öpme sesi de çıkarıyor fakat çok nadir işte 😊😔

hande05

Yeni Üye
benim erkek kuşumda konuşuyor.ismi coşkun.özellikle onu çok diyor ama bayağı kelime biliyor☺ ne kadar ilgilenirseniz okadar çok kelime öğrenir sanıyorum.bizimki öyle çünkü.ailece bizde aynı kelimeleri tekrarlıyoruz kendisine.bazende konuşan muhabbet kuşu videoları açıyorum yanına koyuyorum ordan öğreniyor.birkeresinde video açıp uzun süre sonra gelmiştim.şampiyon beşiktaş deyip duruyordu.halbuki biz galatasaraylıyız.videodaki kuş meğerse öyle diyormuş orda öğrenmiş😄

Üst Alt