• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Muhabbet kuşu kavga

ferdi44

Yeni Üye
Herkese iyi bayramlar arkadaslar benim sorum 1 aydir dişiyle erkek kuşum beraber zorlada olsa erkek yem kusuyo ama eş tutmak icin başka bi belirti yok arada bi ufak çaplı kavga ediyolar erkek dişiye sürekli kur yapio ama dişi her seferinde gagalayıp kaçırıyor ayirdim birleştirdim yine aynı öneriniz nedir

Bahar Y.

Müdavim
Herkese iyi bayramlar arkadaslar benim sorum 1 aydir dişiyle erkek kuşum beraber zorlada olsa erkek yem kusuyo ama eş tutmak icin başka bi belirti yok arada bi ufak çaplı kavga ediyolar erkek dişiye sürekli kur yapio ama dişi her seferinde gagalayıp kaçırıyor ayirdim birleştirdim yine aynı öneriniz nedir
Cerelerinin fotoğrafını atar mısınız

Bahar Y.

Müdavim
Dişi kuşunuz çiftleşmeye hazır değil gibi geldi bana

ferdi44

Yeni Üye
Kafeste kaç tünek var 3 gibi gördüm yanlış görmüş olabilirim. İki tane yeterli. Kafes yerde duruyor galiba kafesi yüksek bir yere koyun. Yuvalık var mı kafeste
Kafes çift taraflı 65 lik tünek fazla ama normal ve ayrılar şuan zaten yuvalık takili çıkardım suanlik

Bahar Y.

Müdavim
Hocam hazir degil de erkege karsi bu kadar agrasiflik normal mi alışma süreci dedim 1 ay geçti ama hala ilk günkü gibi erkeğe karşı
Eşi dişi seçer beğenmemiş olabilir, kızıştığında beğenedebilir kesinlik olmaz yani

Sesa

Yeni Üye
Basarisiz kanarya deneyimi sonrasi muhabbet kusuna bir disi aldim. 2-3 gun ayri kafeslerde tuttum bugun itibariyle yan yana attim ama sanki birbirlerine isinamadilar.
Arkadasin dedigi gibi ufak capli kavgalar oluyor. Disi bir tarafta erkek diger tarafta duruyor. Salimcakta ise disi gelip erkege salca olup onu ordan indiriyor. Disi kus 4 aylik kadar erkek nerdeyse yasina girecek.

alisacaklarmidir sizce? Yoksa yeni bir disi mi almaliyim?

ferdi44

Yeni Üye
Basarisiz kanarya deneyimi sonrasi muhabbet kusuna bir disi aldim. 2-3 gun ayri kafeslerde tuttum bugun itibariyle yan yana attim ama sanki birbirlerine isinamadilar.
Arkadasin dedigi gibi ufak capli kavgalar oluyor. Disi bir tarafta erkek diger tarafta duruyor. Salimcakta ise disi gelip erkege salca olup onu ordan indiriyor. Disi kus 4 aylik kadar erkek nerdeyse yasina girecek.

alisacaklarmidir sizce? Yoksa yeni bir disi mi almaliyim?
Hocam aynı benim durumdasın desene ilk kuşum dişi olsa kıskançlık dicem öyle bişeyde yok ayırdim tekrardan ikiside kizisana kadar beklicem çift olmazlarsa dişiyi degistrcem yoksa kızışınca dişi erkeği öldürebilir

Bahar Y.

Müdavim
Dişinin erkeği seçmediği sürece tamamen şans meselesi, çok şükür ki ben o konuda şanslı çıktım erkeği kendim seçtim olası hastalıklara karşı dişi kuşumu korumak amaçlı, uyum sağladılar arada bir dişi kuşum erkeği kıskanıyor kafesi dar ediyor omjn dışında iyiler, umarım sizin çiftlerinizde anlaşmaya başlarlar

ferdi44

Yeni Üye
Dişinin erkeği seçmediği sürece tamamen şans meselesi, çok şükür ki ben o konuda şanslı çıktım erkeği kendim seçtim olası hastalıklara karşı dişi kuşumu korumak amaçlı, uyum sağladılar arada bir dişi kuşum erkeği kıskanıyor kafesi dar ediyor omjn dışında iyiler, umarım sizin çiftlerinizde anlaşmaya başlarlar
Desene hocam birazda sans meselesi ayırıp zamana bırakalım gerisi kuşlara kalmis

Sesa

Yeni Üye
Benim anlamadigim erkek olan 7 aydir ayni kafeste ve disiye gore daha yasli. Kafeste ustunluk kuramiyor.

kanaryalarim varken onlarin kafesine gidip kur yapan kus, yanina disiyi atimca kafeste kacacak delik ariyor:/

kafes mi dar geliyor acaba? Bizde vaziyet bu:)

ferdi44

Yeni Üye
Benim anlamadigim erkek olan 7 aydir ayni kafeste ve disiye gore daha yasli. Kafeste ustunluk kuramiyor.

kanaryalarim varken onlarin kafesine gidip kur yapan kus, yanina disiyi atimca kafeste kacacak delik ariyor:/
Kur yaparken ya da ayak atarken fazla gaga yediyse çekingen davranır dediğim gibi ayak atınca benim kuş direk gaga yiyor zorla yem kusuyor dişiye gaga yesede pes etmiyor senin kuş belki gaga darbelerinden cekiniyordur

ferdi44

Yeni Üye

kafes mi dar geliyor acaba? Bizde vaziyet bu:)
Benim kafes büyük ama nafile kafeste fayda etmiyor uzak takilio pas alamayınca

Sesa

Yeni Üye
Dediklerinizin hicbirini bugun gozlemlemedim surekli kaciyor erkek tunekten tunege:)

Ve disi surekli durduk yere ciglik atiyor kesik kesik:/ tek duydugum buydu erkek nirmal sakirdiyor disi ise ciglik benzeri bi ses ve arada otuyordu gur bi sekilde

Bahar Y.

Müdavim
Hem dişiniz hem erkeğiniz mi çiftleşmek istemiyor

Üst Alt