• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşu kanat titremesi Acil yardim lütfen

reserpin

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba muhabbet kuşum 7 yaşinda az önce birden kafesin icine kendini atarak kanatlarini cok hizli titretmeye basladi ve dakikalarca devam etti kasilmalari vs oldu kasilmalarda genellikle.sol.kanadi vs acti sonrasinda zor nefes alma ve gozlerini acamama gibi durum vardi su an bu titremeler gecti ama hala kafesin dibinde kosesinde oturmus sekilde korkmus halde.
Diskisinda bir anormallik yok yedigi yem yillardir ayni ekstra olarak bir yabanci vb bir yiyecek dokunacak bir sey vermedik veya ceyrana maruz kalmadi. Sadece 5-6 gundur tuy dokumunde oldugu icin biraz canintaciz gibiydi ama bu kanatlarin titremesi dakikalarca kasilmalar vs anlam veremedim
Sorun neyle alakali olabilir ?

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz 😊
Söylediğiniz belirtiler zehirlenme vakası eğer mümkünse kısa bir video yollayın ve tabiki dışkı resmi görebilir miyiz? vitamin, spreyi gibi katkılar verdiniz mi? Mama verdiniz mi?

reserpin

Yeni Üye
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz 😊
Söylediğiniz belirtiler zehirlenme vakası eğer mümkünse kısa bir video yollayın ve tabiki dışkı resmi görebilir miyiz? vitamin, spreyi gibi katkılar verdiniz mi? Mama verdiniz mi?
Hosbuldum kendimi tanitmaya firsat bile bulamadim ama oncelikle boyle bir forumun oodugu icin cok sevindim.

Su an dakikalarca yerde dinlendikten sonra tunege cikti ama hala nabzi yuksek ve korkmus durumda. Vitamin sprey hic bir sey vermedim her gunku fix yemegi ve suyu var sadece kafeste su an kafese yaklasip tedirgin olmamasi icin uzakdan konusuyorum.onunla biraz daha toparlarsa resim ekleyecegim.

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Strese dayalı bir durum oldu mu? Yer değişikliği,kafes düşmesi,kısa bir video görebilseydim dahs net cevaplar verirdik

reserpin

Yeni Üye
Strese dayalı bir durum oldu mu? Yer değişikliği,kafes düşmesi,kısa bir video görebilseydim dahs net cevaplar verirdik
Yok hic kipirdama olmadi oturdugumuz odada yanimizdaydi. Sadece son günlerde de tuy doumune bagli cani cok taciz ve keyifsiz her dokumde bu sekilde oluyor. Ama tutremeler kasilmalar o kadar uzun surduki anlam veremedim cok uzulduk.

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Yaşıyla alakalı tüy dönemi daha acı geçiyor b vitamini ve yulaf verin ayrıca ev sıcaksa banyoluk verin

Senanurunal

Yeni Üye
Merhabalar kuşum gündüz çok iyiydi akşama doğru yem kusmaya başladı daha sonrasında da kanatları açık halde sürekli titriyor ve gözleri kapanıyor bir halsizlik var normalde sürekli kaçardı rahatlıkla tutabiliyoruz şu an öyle değil

Ahmed

Emektar
Merhabalar kuşum gündüz çok iyiydi akşama doğru yem kusmaya başladı daha sonrasında da kanatları açık halde sürekli titriyor ve gözleri kapanıyor bir halsizlik var normalde sürekli kaçardı rahatlıkla tutabiliyoruz şu an öyle değil
yeni bir konu açarsanız yardımcı olur herlkez;)