• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşu kafes

htckt13

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba daha önce birisi yazmıştı bana ama yuvarlak kafes seçimi muhabbet kuşlarından ne gibi bir zarara yol açıyor. Kendi kuşum çok mutluydu orda yeni kafesine alışmaktan güçlük çekiyor da zararlı olduğunu duyduğum için alıştırmaya çalışıyorum yeni kafesine ama kesin bir bilgi midir bu? Yeni kafesimizde bu şekilde

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Merhaba. Zamanla alışacaktır yeni kafesine.
Bir süre sonra yön duygusunu kaybediyorlar diye biliyorum yuvarlak kafeste.

htckt13

Aktif Üye
Merhaba. Zamanla alışacaktır yeni kafesine.
Bir süre sonra yön duygusunu kaybediyorlar diye biliyorum yuvarlak kafeste.
Teşekkür ederim. Evet bunu duymuştum başka etkileri var mı acaba merak ettim. Yuvarlak kafes çok dekoratif duruyor ve kendisi aşırı seviyordu o kafesinin tabi 11 aydır onunla. Ama tabiki onun sağlığına zarar verecek bir şeyse ciddi anlamda ben de üzülmem şuan kafesi değiştirdiğim için ☺

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Teşekkür ederim. Evet bunu duymuştum başka etkileri var mı acaba merak ettim. Yuvarlak kafes çok dekoratif duruyor ve kendisi aşırı seviyordu o kafesinin tabi 11 aydır onunla. Ama tabiki onun sağlığına zarar verecek bir şeyse ciddi anlamda ben de üzülmem şuan kafesi değiştirdiğim için ☺
Yeni kafesi gayet güzel. Teller boyasız, pirinç. Ben beğendim. O da beğenecektir zamanla. Sadece tüneklerinizi kafesin her noktasını kullanabileceği şekilde biraz düzenlerseniz daha iyi olur. Yatay değil de, dikey şekilde 2 tünek. Biri üst sağda mesela, diğeri alt solda. Bir de o kumlu yuvarlağı çıkarsanız iyi olur. Kuşların ayaklarını yaralıyor

htckt13

Aktif Üye
Evet tünekleri bende bir oturtamadım içime sinmedi sadece salıncağını seviyor onun altından tünek geçmesini istedim alışkın ona 2 yana koyarsam uzak kalır diye düşündüm altından geçmez o zaman salıncak tek kalır gitmez bilemedim. Teşekkür ederim evet pirinç tercih ettim kaliteli uzun zaman kullanır umarım şuan daha iyi alışma konusunda. Kumlu tünek tırnakları çok çabuk uzuyor iye gelir diye alıyordum bilmiyordum zararlı olduğunu o zaman çıkarayım kafesten teşekkür ederimm🙏☺

Üst Alt