• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşu Irkları

Bahar Y.

Müdavim
Muhabbet Kuşu Irkları
Pakistan Muhabbet Kuşu; Türkiye'de diğer ırklara göre sayısı oldukça az olan Pakistan'lar muhabbet kuşları arasında boyutu en küçük olan ırktır. Yerli muhabbet kuşundan biraz küçüklerdir, kısa yaşamaları hakkında kulaktan dolma bilgiler olsa da, yaşam süreleri diğer ırklarla aynıdır.
images.jpeg
Yerli Muhabbet Kuşu; Ülkemizde en çok rastlanan ırktan olan yerli muhabbet kuşları çekoslovak muhabbet kuşlarına göre daha ufaklardır, çoğunlukla yeşil renkte bulunurlar, yavru bakıcılıkları (anaçlıkları) yüksektir. Üretimi en kolay ırklardan biridir.
images.jpg
Çekoslovak Muhabbet Kuşu; Yerli kuşlardan sonra boyut olarak çekoslovak muhabbet kuşları yerini alır, renk skalası geniş olan bu ırkın bakımı da diğer ırklarla aynıdır. Kuyrukları vücutlarına göre uzundur. İri olmaları sebebiyle tercih edilen ırklar arasında yer alır.
images (1).jpeg
İngiliz (Hollanda) Muhabbet Kuşu; Tüy yapısı ve göz yapısı bakımından çekoslovak muhabbet kuşlarından farklı olan İngiliz muhabbet kuşları çekik gözlere sahiplerdir. Konuşma yetenekleri diğer türlerle aynıdır, bakımlarında da bir farklılık yoktur.
images (2).jpeg
Jumbo Muhabbet Kuşu; Muhabbet kuşu ırkları arasında en gösterişli ve en iri ırk jumbo diye adlandırdığımız bu türdür. Sakal yapısı, kafa Büyüklüğü ve tüy yapısına göre vasıfına karar verilir, konuşma kapasitesi diğer ırklar ile aynıdır.
images (3).jpeg

Kuşlarınızla sağlıklı günler dilerim 😊
Dikkat: Bu yazı kafeskuslari.com'a aittir. İzinsiz paylaşılamaz.

Levent T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Emeğine ve bilgine sağlık kardeşim... Çok güzel olmuş... :) (y)

Feyza T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Ellerine emeğine sağlık Bahar 👏👏🧿

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Bahar hocam yine harika bir yazı teşekkür ederim😍

Mert.

Eski Forumcu
Ellerine sağlık abla çok güzel bir yazı olmuş

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Emeğine sağlık Baharcım. 🤗

Benim aşirette Pakistan, Yerli, Çek, İmgiliz ve Jombo kırığı var sanırım. 😀

Birde Japonesler ırka mı giriyor yoksa mutasyona mı giriyor?

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Dünyadaki tek ırk Avustralya kıtasındaki muhabbet kuşları geri kalanlar hep onun alt kolları. Çalışma kuşları deneysel üretim seçmece üretim. Japoneslerde deneysel üretim. Doğada tepeli muhabbet kuşlarına rastlanilmis zamanında ondan tureterek japonese hogorama kuşlar çalışılmış. İngiltere'ye götürmüşler seç üret dene üret taktigiyle irilestirmisler oda yetmemiş İngiliz muhabbet kuşundan show muhabbet kuşu nu uretmisler vs vs.

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Dünyadaki tek ırk Avustralya kıtasındaki muhabbet kuşları geri kalanlar hep onun alt kolları. Çalışma kuşları deneysel üretim seçmece üretim. Japoneslerde deneysel üretim. Doğada tepeli muhabbet kuşlarına rastlanilmis zamanında ondan tureterek japonese hogorama kuşlar çalışılmış. İngiltere'ye götürmüşler seç üret dene üret taktigiyle irilestirmisler oda yetmemiş İngiliz muhabbet kuşundan show muhabbet kuşu nu uretmisler vs vs.
Bir show jumbo için bir tarafın ingiliz olması gerek sonucu çıkabilir mi hocam

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Nedir şu hayvanların insanlardan çektiği.🥺
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Feyza T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Bence yanlış bi cümle evet çok tehlikeliyiz ancak yaratılmışlsrın en kutsalıdır insan (insanın zülmünü gözardı asla etmem)
Tabii ki kutsalız, diğer bütün canlıların içinde akıl ve düşünme yeteneği sadece insana verilmiştir, bu yüzden de en tehlikeli yine biz oluyoruz çünkü hayvanlar kötülüğü düşünmüyorlar, yavrusuna ailesine hatta kendi türüne sahip çıkıyorlar fakat biz insanlar malesef evladını çöpe atan, karısını döven, hayvan tekmeleyen vs vs 😢😢