• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşu günde ortalama ne kadar dışkı yapar

ilker789

Yeni Üye
Merhaba, saçma bir soru olabilir ama muhabbet kuşu günde ortalama ne kadar dışkı yapar? Kuşum sabah 11’den beri 15-20 arasında dışkı yaptı da eskiden daha çok yapardı ve bugün de halsiz biraz. Dışkıları ve yeme içmesi normal güzel bir sıkıntısı olabilir mi?

Son düzenleme:

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Merhaba, saçma bir soru olabilir ama muhabbet kuşu günde ortalama ne kadar dışkı yapar? Kuşum sabah 11’den beri 10-15 arasında dışkı yaptı da eskiden daha çok yapardı ve bugün de halsiz biraz. Dışkıları ve yeme içmesi normal güzel bir sıkıntısı olabilir mi?
Dışkı resmi, kuşun genel halinin videosunu görebilir miyiz?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba günde kaç kere yiyorsa ve sindiriminde sorun yoksa o kadar dışkı yapar.durumu anlamamız için peçete üzerinde dışkı resmi ve kuşunuzun videosunu görebilirmiyiz streamable com dan yükleyip linkini buraya ekleyin bakalım 👍

ilker789

Yeni Üye
Merhaba günde kaç kere yiyorsa ve sindiriminde sorun yoksa o kadar dışkı yapar.durumu anlamamız için peçete üzerinde dışkı resmi ve kuşunuzun videosunu görebilirmiyiz streamable com dan yükleyip linkini buraya ekleyin bakalım 👍
Merhaba tabi, normalde de zaten diğer kuşlar kadar çok hareketli değil 1 senedir normal hali ama normal halinden biraz daha halsiz geldi. Yaklaşık 2 haftadır multivitamin vermiyorum çünkü dışkılarında problem vardı. Probiyotik takviyesi yapmıştım. Onun da bir etkisi olabilir.

Son düzenleme:

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuş dengede de duramıyor kuyruk da sekiyor bir derdi olduğu kesin de iştahı nasıl? Kilosunu biliyor musunuz? Ortamda çok ses var hırıltı var mı ?

ilker789

Yeni Üye
Kuş dengede de duramıyor kuyruk da sekiyor bir derdi olduğu kesin de iştahı nasıl? Kilosunu biliyor musunuz? Ortamda çok ses var hırıltı var mı ?
Kilosunu bilmiyorum, iştahı çok iyi bıraksam bir dal darıyı bitirir. Dengede durma konusunda bana normal geldi ama kuyruk sekmesini bilemicem. Kuşta herhangi bir hırıltı veya gagasını açıp kapama durumu yok

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Dışkılar kötü durmuyor, ama videoda çok keyifli de değil. Yeminiz tozlu olabilir.Sindirim için grid kuş kumu kullanıyor musunuz? Sık gaga gıcırdatması hoşuma gitmedi. Kusma başlarsa haberimiz olsun. Ek belirtileri takip edelim. Hırıltılı nefes, zor nefes alma, göz yaşarması, dışkı değişimi vs. Bir de bakım düzeniniz, yeiklrri, içtikleri neler? Yakın zamanda bir değişiklik yaptınız mı? Ayrıca tüy dökülmesinde artma oldu mu?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kilosunu bilmiyorum, iştahı çok iyi bıraksam bir dal darıyı bitirir. Dengede durma konusunda bana normal geldi ama kuyruk sekmesini bilemicem. Kuşta herhangi bir hırıltı veya gagasını açıp kapama durumu yok
Doğrudur ben yanlış görmüş olabilirim yaşlılık affedin 😊👍 peki uçabiliyor mu hocam?

ilker789

Yeni Üye
Dışkılar kötü durmuyor, ama videoda çok keyifli de değil. Yeminiz tozlu olabilir.Sindirim için grid kuş kumu kullanıyor musunuz? Sık gaga gıcırdatması hoşuma gitmedi. Kusma başlarsa haberimiz olsun. Ek belirtileri takip edelim. Hırıltılı nefes, zor nefes alma, göz yaşarması, dışkı değişimi vs. Bir de bakım düzeniniz, yeiklrri, içtikleri neler? Yakın zamanda bir değişiklik yaptınız mı? Ayrıca tüy dökülmesinde artma oldu mu?
Kuş yaklaşık 1 ay önce tüy dökmeye başlamıştı 2 haftadır herhangi bir tüy dökmüyor. Kuş kumu ve gaga taşı mevcut. Gaga gıcırdatma olayı az önce yem yemişti ondan yapıyor olabilir. Kuşa normalde düzenli haftada 1 probiyotik ve multivitamin veriyordum ama son 2 haftadır kuş hasta gibiydi videoları önceki gönderilerimden görebilirsiniz. Bu 2 haftada bol bol probiyotik verdim. Yem olarak günde bir avuç aspur ve sürekli dal darı ve yem veriyordum

ilker789

Yeni Üye
Doğrudur ben yanlış görmüş olabilirim yaşlılık affedin 😊👍 peki uçabiliyor mu hocam?
Yok hocam maalesef uçamıyor çünkü yaklaşık 1 sene önce sağ kanadını bir yere çarpıp kanadı yanlış kaynadığı için 1 senedir uçamıyor :/ ama dediğiniz gibi çok az bi kuyruk sekmesi var gibi

Son düzenleme:

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
iştahı iyi demişsiniz, dışkılar da güzel. Dediğim gibi ek bir belirti olursa tekrardan yazın. Eğer dışkılamasını normalden az bulduysanız, yarın ıspanak, kabak, kırmızı pancar gibi yeşil yapraklı ya da sulu bir sebzeyi iyice yıkayıp 30 dk sirkeli suda bekletip durulayıp rendeleyin. Biraz sulu lifli sebze alsın. Bu arada dışkıda sulu kısımda artış ve renk değişimi olabilir sebze yedikten sonra. Endişelenmeyin. Bu ishal değil, fazla suyun atılmasıdır. Bir de evde gripli insan varsa üst solunum yolu enf. Başlangıcı olabilir. Allah korusun ama gözönüne almak lazım. Evde hasta insan varsa kuşu başka odaya alalım. Hijyen kurallarına dikkat edelim. Maskeyle yanına yaklaşmak,ellerimizi yıkayarak malzemelerine dokunmak gibi

Üst Alt