• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

muhabbet kuşu ayak incinmesi -kırık

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Merhaba,

Yeni aldığım muhabbet kuşu eve geldiğimde ayağı böyleydi. İncinme mi kırık mı anlayamadım.

Şimdiden teşekkürler
Selin
Merhaba arada da olsa hiç kavrama vs yapıyor mu yoksa hep böyle mi. İmkanınız varsa bir veterinere götürmeniz iyi olur. İmkan yoksa kuş acı çekmesin başka kuşla değiştirmenizi öneririm. Aldığınız yer tecrübeli olduğu için tedavi şansı daha yüksek olur.

seliinnn

Yeni Üye
Merhaba arada da olsa hiç kavrama vs yapıyor mu yoksa hep böyle mi. İmkanınız varsa bir veterinere götürmeniz iyi olur. İmkan yoksa kuş acı çekmesin başka kuşla değiştirmenizi öneririm. Aldığınız yer tecrübeli olduğu için tedavi şansı daha yüksek olur.

Merhaba,

Aldığım yere götürdüm. Bu sadece incinme terramycin kullan dedi. Kuşun parasını iade etmek istedi ama orada kuşların altında ezilebileceğini belirtti. Ben de dayanadım eve geri getirdim. Kavrama tellere tırmandığında ayağı açık bir şekilde oluyor.

Serkhan79

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
kuşu parmağınızın üstünde tutarak kavrama olup olmadığını anlayabilirsiniz

Şimal Kuş

Eski Forumcu
Tüneğe koyduğu zaman oluyor ama kavramadan. Ayağını incelediğimizde hiç ses çıkarmıyor ama bağırma vs. yok.
Elinize alıp mümkünse video atsanız güzel olur aslında, arkadaşlarında dediği gibi kanatlı uzmanına götürme imkanınız varsa götürmeniz tabi ki iyi olur, Pet Shoptan alırken böyle miydi ayağı? Böyle değilse kafeste çırpınma durumu falan mı olduda incindi, demek istediğim şundan olabilir dediğiniz bir durum oldu mu

seliinnn

Yeni Üye
Elinize alıp mümkünse video atsanız güzel olur aslında, arkadaşlarında dediği gibi kanatlı uzmanına götürme imkanınız varsa götürmeniz tabi ki iyi olur, Pet Shoptan alırken böyle miydi ayağı? Böyle değilse kafeste çırpınma durumu falan mı olduda incindi, demek istediğim şundan olabilir dediğiniz bir durum oldu mu

Evde olamadığım için çekemiyorum fakat evdeki kamerada görüntüsü bu şekilde şuan. Pet shoptan alırkan sanırım öyle değildi yada ben anlayamadım. Sanırım kutuda eve götürken burktu emin değilim. Kanatlı uzman İstanbul avrupa yakasında önerebilir misiniz? Veterinerlere güvenim kalmadı çünkü.

Ekli dosyalar

Şimal Kuş

Eski Forumcu
Tek tünek takın hareketini kısıtlamış olursunuz, veteriner konusunda öneri yapabilecek kadar bildili değilim o yüzden o konuyu diğer üyelere bırakayım çok geçmiş olsun tellere tırmanabiliyorsa kırık olduğunu düşünmüyorum

seliinnn

Yeni Üye
Tek tünek takın hareketini kısıtlamış olursunuz, veteriner konusunda öneri yapabilecek kadar bildili değilim o yüzden o konuyu diğer üyelere bırakayım çok geçmiş olsun tellere tırmanabiliyorsa kırık olduğunu düşünmüyorum

Çok teşekkür ederim cevabınız için.

cimennnn

Paylaşımcı
Evde olamadığım için çekemiyorum fakat evdeki kamerada görüntüsü bu şekilde şuan. Pet shoptan alırkan sanırım öyle değildi yada ben anlayamadım. Sanırım kutuda eve götürken burktu emin değilim. Kanatlı uzman İstanbul avrupa yakasında önerebilir misiniz? Veterinerlere güvenim kalmadı çünkü.
Avrupa yakasında nerede oturuyosunuz?

seliinnn

Yeni Üye
Sarıyer ferahevler mahallesinde var ben kuşumu götürmüştüm baya da ilgili size de yakın isterseniz götürüp gösterin. Ama en iyi ilgilenen için de genellikle floryada ki egzotik veterinerlik var deniliyo.
Sarıyerdekinin adını paylaşabilir misiniz? Egzotik iyiyse onada gidebilirim.

cimennnn

Paylaşımcı
Sarıyerdekinin adını paylaşabilir misiniz? Egzotik iyiyse onada gidebilirim.
Sarıyerdeki tarabya veteriner ama gelmeden önce arayıp randevu alın çünkü randevu ile baktığını söylemişti. Ben aradığım günde randevu vermişti direk 2 saat sonraya. Egzotik için iyi deniliyo ama ben götürmedim yol uzun otobüsle götürmem mümkün olmadığı için ama siz götürme şansınız varsa oraya götürebilirsiniz genel olarak orası için duyduğum kadarıyla iyi diyolar.

Üst Alt