• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

    Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşlarında ve Kuşlarda Kızılötesi Lambalar

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Katılım
20 Ağu 2018
Mesajlar
3,204
Tepkime puanı
3,582
Puanları
113
Yaş
28
Muhabbet Kuşlarında ve Kuşlarda Kızılötesi Lambalar

Koyu kızılötesi lambalar bu iş için en uygun olanlardır. Lamba hasta kuşun kafesinden 40 cm mesafeye koyulmalıdır. Kafesin içindeki sıcaklığın çok yüksek olmadığından emin olmanız çok önemlidir. Kafesin içinde lambanın etki göstermediği, gölge bir yer mutlaka bulunmalıdır ki eğer lamba yüzünden kafes çok sıcak olursa kuşunuz oraya gitsin. Mesela kafesin lambaya bakan tarafının yarısını havluyla kapatırsanız bu kuşa ihtiyacı olan kaçış alanını sağlar. Yalnız şuna dikkat edin. Kafesin yarısını değil, ışığın olduğu yüzün yarısını havluyla örteceksiniz. Aksi taktirde kafesteki sıcaklığı akıl almaz biçimde yükseltirsiniz. Koyduğunuz havlunun kafesin hava almasını engellemediğinden emin olun. Çünkü havluyla hava sirkülasyonunu bozarak kuşu öldürebilirsiniz.

Lambayı nasıl ve ne mesafede kullanacağınız kuşun hastalığına bağlı olarak farklılık gösterir. En iyi uygulama şekli için veterinerinizle görüşmelisiniz.
 

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Katılım
20 Ağu 2018
Mesajlar
4,916
Tepkime puanı
4,271
Puanları
113
Yaş
38
Bir ara bir tane alayım dedim 400 TL dedi Almanya dan geliyormuş dedi adam eee normaldir yolda çok yerler görmüş geçirmiş burda da imana gelmiş gözleri açılmış abi dedim adam suratıma bakıyor 😂
 
Üst Alt