• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

    Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşlarında erkek mi dişi mi daha iyi konuşur

Ronay Ayk

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Mubiş Uzmanı
Katılım
20 Ağu 2018
Mesajlar
1,258
Tepkime puanı
253
Puanları
83
Yaş
27
Erkek muhabbet kuşu mu dişi muhabbet kuşu mu konuşabilir

Muhabbet kuşu bir papağan türü olarak iyi bir taklitçidir.Bu sayede sesleri çıkarabilir ve konuşabilirler.Muhabbet kuşunda erkek mi dişi mi daha iyi konuşur sorularına gelince tabi ki de erkek de dişi de konuşabilir.Çok iyi konuşabilen dişi muhabbet kuşları gördüm ve işittim.Ama her zaman erkek muhabbet kuşları dişi muhabbet kuşlarına göre daha iyi konuşur.Erkek muhabbet kuşlarının kur yaparken farklı sesler çıkarma özelliği sayesinde konuşmaya daha yatkındır.Dişi muhabbet kuşu konuşturmak için daha fazla ilgi gösterilmelidir.Dişi muhabbet kuşları 2 elin parmaklarını geçmeyecek kadar kelime ezberleme kapasitesine sahipken, erkek muhabbet kuşlarında bu kapasite 10 katına kadar çıkmaktadır.
muhabbet kuşu konuşturma.jpg
Muhabbet kuşunu nasıl konuşturabilirim

Muhabbet kuşu konuşma eğitimi vermek istiyorsanız, sizinle ilgilenmesini sizi dinlemesini sağlayın. Minik kuşunuza konuşma eğitimi verirken onun kafesine top, ayna vb kuş oyuncakları koymanız ilgisini dağıtır, minik kuşunuza verdiğiniz konuşma eğitimi faydasız olur. Minik kuşunuzun kafesinde kuş oyuncağı olmazsa ilgisi dağılmaz ve size odaklanır. Muhabbet kuşlarının en sevdiği kelimeler içinde Ş,S,C, Ç,P,K, Z ve J harfleri geçen kelimelerdir. Minik kuşunuza içinde bu harfler geçen kelimeleri öğreterek konuşma eğitimine başlayabilirsiniz. Pişt, boncuk, canım, cici, şaşkın, aşkım, çapkın, babacık, öpücük, koş koş, maviş, minnoş gibi kelimeler öğretebileceğiniz kelimeler arasında yer alıyor. Her gün düzenli belirli bir veya iki kelimeyi tekrar ederik ve sabırlı olarak konuşmayı öğretebilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yusuf Kürşat Akkuş

Emektar Üye
Moderator
Üretici
Katılım
29 Ara 2018
Mesajlar
298
Tepkime puanı
64
Puanları
28
Yaş
36
Ben her ikisinide konuşturdum erkekler daha fazla kur yaptığı için daha konuşkan oluyor dediğin gibi ustam. Yoksa dişilerde konuşuyor
 
Üst Alt