• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Lutino dişi muhabbet kuşumu yavrulatamadım.

EbuCiklet

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, bir erkek muhabbet kuşum ve bir dişi lutino muhabbet kuşum var. Eş tuttular bir kez çiftleştiler ama yumurtalar döllenmemişti sonrasında ise bir daha çiftleşmediler ve yumurtlama da olmadı. Dişi kuşum bugün yuvalığa girdi ancak günlük hayatında aşırı miskin ve aşırı obur sürekli bir uyuklama hali ve açlık var.

Not : besin açısından oldukça kaliteli besliyorumi. Böcekli mamaya bayılıyor, dal darıyı çok seviyor ve olabilecek en sağlıklı yemi hazırlıyorum bunların yanı sıra; vitamin takviyesi, okaliptuslu blok, mineral bol ve mürekkep balığı kemiği de veriyorum.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba durumlarını görebileceğimiz video ekleyin bakalım streamable com dan yükleyip linkini buraya eklersiniz😊

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Verim elde etmek istiyorsanız kuşları salmayin ve omuz hizasında bir yere asın yuvalık takıp gerekli ihtiyaçlarını verin sabırla bekleyin

EbuCiklet

Yeni Üye
Verim elde etmek istiyorsanız kuşları salmayin ve omuz hizasında bir yere asın yuvalık takıp gerekli ihtiyaçlarını verin sabırla bekleyin
Dolabın üstünde yüksekte, yuvalık takılı içinde de karaçam talaşı ve mısır granülü var. Odada insan olması sorun olur mu ? Benim odamdalar fakat bana alışıklar.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yuvada sadece bir tutam talaş yeterlidir 👍 odada insan olup olmaması değil önemli olan kuşların bir arada Kafeste durmasidr

EbuCiklet

Yeni Üye
Bu arada yuvalığı yoklamaya başladı, suyuna çay ekledim bu esnada biraz rahatlasınlar diye. Bir yandan da maş fasulyelerim çimleniyor.

WhatsApp Image 2023-05-20 at 09.17.15(1).jpeg

Mustafa89

Eski Forumcu
Moderator
Üretici
Vitamin ve probiyotik olarak neler veriyorsunuz? Ureme icin ekstra bir takviye kullaniyor musunuz? Kuşları salmayın ve onlara biraz mahremiyet taniyin :) yumurta mamasini 3 gunde bir mutlaka verin. Odanın sicakligi ve nemi ne durumda?

Mustafa89

Eski Forumcu
Moderator
Üretici
Bu arada yavru yapmalarini istiyorsaniz çay vermeyin

EbuCiklet

Yeni Üye
Vitamin ve probiyotik olarak neler veriyorsunuz? Ureme icin ekstra bir takviye kullaniyor musunuz? Kuşları salmayın ve onlara biraz mahremiyet taniyin :) yumurta mamasini 3 gunde bir mutlaka verin. Odanın sicakligi ve nemi ne durumda?
Sıradan multivitaminler var suyuna ara ara kattığım ancak daha çok besinler yoluyla bu ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorum. Nijer tohumu, kenevir tohumu ve yulaf tohumu gibi klasik tohum takviyeleri dışında Garden Mix'in karışık yabani tohumlardan oluşan bir takviyesini veriyorum. Pelet yemlerini eksik etmiyorum, böcekli mamaları yeni bitti ve bu esnada maş fasulyesi çimlendiriyorum. Ek olarak taze meyve sebzeler ve fındık ceviz gibi yemişler de verdiğim oluyor.

Mustafa89

Eski Forumcu
Moderator
Üretici
Vitamin olarak Gervit, probiyotik olarak Entrobac veriniz. Üremeye destek için de kalamar kemiğini eksik etmeyin ve Fertivit ya da E-50 kullanın. Bu süre zarfında yumurta mamasını da düzenli olarak verin. Tabii bunların hepsi gerekli ortam sağlandığında işe yarar. Her türlü çevresel şartlar uygun olduğunda yani(y)

EbuCiklet

Yeni Üye
Vitamin olarak Gervit, probiyotik olarak Entrobac veriniz. Üremeye destek için de kalamar kemiğini eksik etmeyin ve Fertivit ya da E-50 kullanın. Bu süre zarfında yumurta mamasını da düzenli olarak verin. Tabii bunların hepsi gerekli ortam sağlandığında işe yarar. Her türlü çevresel şartlar uygun olduğunda yani(y)
Hocam odada benim olmam çok sorun teşkil eder mi ?

Üst Alt