• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Kuyruk aşağı yukarı oynatma Titretme ve Dışkı neden olur ?

Yamakasi

Aktif Üye
Hastalık Belirtileri
Zayıflık ve Aşağı Yukarı Kuyruk Titretme
Hastalık Belirti Tarihi
15 Mar 2023
Arkadaşlar merhaba herkeze.
Erkek kuşum gündüzleri paralel ve kafes içindeyken tüneğe yaslanarak kuyruk titretiyor ve sallıyor aşağı yukarıya. Biraz zayıfladı gibi geldi bana ayrıca. Ötmesinde uçmasında sıkıntı yok yemde yiyor. Bunun sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca dışkı resmi ve tünekteki resmini video olarak atıyorum. Hırıltı inleme ağız açma kapama öksürme hapşırma Göz yaşarması ve nefes alış verişlerinde herhangi bir sorun gözlemlemedim gayet iyi durumda o konuda. Bugün suyuna polivit ve aminosol vitamini verdim.
İç parazit yada dış parazit gibi sorunlardan şüpheleniyorum açıkçası. Cevaplarsanız sevinirim. Zayıflık ve kuyruk titreme dışında gayet iyi.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba video bekliyoruz 👍 polivit ve aminosol birlikte mi veriyorsunuz?

Yamakasi

Aktif Üye
Evet Şehmus usta polivit 1 çay kaşığı veriyorum üstüne 3 damla aminosol olarak veriyorum. 20/25 günde bir veriyorum. İlk video kuyruk hareketi.
ikinci olan nefes alma verme hareketi sırt bölgesinden.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Bir çay kaşığı polivit mi 🤔 neden niçin 40 Gr kuşa o kadar vitamin verilmez ki bu Fikri size kim verdi üstelik ikisini karıştırıyorsunuz o daha kötü etkileşime sebep olur 😔

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Polivit verilmez kuşa içeriğinde şeker var ve insan için bir şurup kuşa bir röntgen çektirin kursakta problem olma ihtimali yüksek

Yamakasi

Aktif Üye
Bir çay kaşığı polivit mi 🤔 neden niçin 40 Gr kuşa o kadar vitamin verilmez ki bu Fikri size kim verdi üstelik ikisini karıştırıyorsunuz o daha kötü etkileşime sebep olur 😔
Tamam miktarını düşürürüm madem sorun yarattı ise. Ayrı ayrı veririm o zaman. Peki bunun haricinde kullanılması gereken başka ilaç tavsiyeniz var mı Şehmus usta.

Rüya Ç.

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Tamam miktarını düşürürüm madem sorun yarattı ise. Ayrı ayrı veririm o zaman. Peki bunun haricinde kullanılması gereken başka ilaç tavsiyeniz var mı Şehmus usta.
Ilaç degil ama takviye tavsiyesi verebilirim ben size. Haftada bir gun gervit vitamin (yarim suluga 5 damla) bir gun ise rohnfried entrobac probiyotik (yarim suluga 1 mercimek tanesi kadar) bu urunler kusunuzun bagisikligini guclendirip hastaliklara karsi koruyacaktir. 👍

Yamakasi

Aktif Üye
Polivit verilmez kuşa içeriğinde şeker var ve insan için bir şurup kuşa bir röntgen çektirin kursakta problem olma ihtimali yüksek
Fikir için teşekkür ederim. Tamam şeker var ve her zaman verdiğim birşey değil. Neden verilmesin. Bazı hayvan cinsleri harç şeker zararlı biliyorum ama aynı şekilde dişi kuşumda var ayrı kafeste oda içiyor sıkıntı olmadı hiç. Ola ola erkek kuşta mı oldu yada sadece ona mı zararı dokundu. Ayrıca pharmax markasının kedi köpek ve kuşlar İçin aminosol ilacıda verilmez o zaman ondada yüzde 30 glukoz var o zaman. @Şehmus BAKIR usta. Bu konuya açıklık lütfen. İkiside ayrı ayrı verildiği zaman sorun yaratır mı. Yoksa ikisinide hiç kullanmayalım mı.

Yamakasi

Aktif Üye
Ilaç degil ama takviye tavsiyesi verebilirim ben size. Haftada bir gun gervit vitamin (yarim suluga 5 damla) bir gun ise rohnfried entrobac probiyotik (yarim suluga 1 mercimek tanesi kadar) bu urunler kusunuzun bagisikligini guclendirip hastaliklara karsi koruyacaktir. 👍
Teşekkür ederim. Röhnfried kullanıyorum. Sorun yok. Gerwitte kullanıyordum ama bu fahiş zamlardan sonra avisol b ye döndüm.

Rüya Ç.

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Teşekkür ederim. Röhnfried kullanıyorum. Sorun yok. Gerwitte kullanıyordum ama bu fahiş zamlardan sonra avisol b ye döndüm.
Aslında bölünmüş olarak satın alınca uyguna geliyor. Ben sahsen oyle yapiyorum. 😊

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Durumunuz yoksa avisol multivitamin temin Edip haftada bir yarım Suluga 10 damla şeklinde verebilirsiniz 👍 aminosol çok eskiden iyiydi ama sahteleri çıktıktan sonra ben tavsiye etmedim polivit i genelde veteriner hekimler hastalarda verirler ama kanatlılarda uzmanlar tavsiye etmiyorlar

Yamakasi

Aktif Üye
Durumunuz yoksa avisol multivitamin temin Edip haftada bir yarım Suluga 10 damla şeklinde verebilirsiniz 👍 aminosol çok eskiden iyiydi ama sahteleri çıktıktan sonra ben tavsiye etmedim polivit i genelde veteriner hekimler hastalarda verirler ama kanatlılarda uzmanlar tavsiye etmiyorlar
Tamam şehmus usta. o zaman En garanti yol yine gervit anlaşılan. Teşekkür ederim sağolun.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Tamam şehmus usta. o zaman En garanti yol yine gervit anlaşılan. Teşekkür ederim sağolun.
Bu durumu o kadar ciddiye de almayın düzenli olarak meyve ve sebze de verebilirsiniz bizlerde daha düne kadar yani bir kaç yıl önce Rohnfried ürünleri veremiyordum şimdi imkanlarla bölünmüş olarak sizlere bir çok ürünü sunuyoruz ve durumunuza göre yardımcı da olurum 😊

Yamakasi

Aktif Üye
Tamam Şehmus usta. Ayrıca erkek kuşum 5 aylık ve 6 ayına girecek ve malum havalarda iyi bu aralar ve acaba tüye girip yaz ayına mı hazırlanıyor kuşum acaba. Onuda düşünmüyor değilim açıkçası.

internet sitesi paylaşırsan sevinirim @Şehmus BAKIR usta.

Rüya Ç.

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Tamam Şehmus usta. Ayrıca erkek kuşum 5 aylık ve 6 ayına girecek ve malum havalarda iyi bu aralar ve acaba tüye girip yaz ayına mı hazırlanıyor kuşum acaba. Onuda düşünmüyor değilim açıkçası.

internet sitesi paylaşırsan sevinirim @Şehmus BAKIR usta.
Mamaist com dan bakabilirsiniz urunlere hocam. 👍

Yamakasi

Aktif Üye
@Şehmus BAKIR üstad bu arada birşey söylemek istiyorum. Elimde çok önce Aldığım 4 in 1 mix ilacı mevcut 5-10 gr kadar. Bu durumda kullanmam iyi olur mu iyi gelir mi kuşuma. Med Tollymain Forte ile birlikte kullanacağım. Etkili olursa.

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Merhabalar,
Şu an direkt ilaç dayamayalım. Çünkü dışkıda hissettiğim kötü takviyeler ve birlikte kullanımı sonucu karaciğer ve sindirim organlarında bozulma. Önce 3 gün çalışan bir probiyotik verelim. 4.güm dışkıyı sade su içmişken görüp karar verelim. Suyun Şişe su olmasına ve günlük taze vermeye dikkat edelim.

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
@Şehmus BAKIR üstad bu arada birşey söylemek istiyorum. Elimde çok önce Aldığım 4 in 1 mix ilacı mevcut 5-10 gr kadar. Bu durumda kullanmam iyi olur mu iyi gelir mi kuşuma. Med Tollymain Forte ile birlikte kullanacağım. Etkili olursa.
Ayrıca kombine ilaçlar yani 4 in 1 yazan, 3-4 hastalığa tek ilaç şeklinde olan ilaçlar tehlikelidir. Çünkü bir çok antibiyotik içerir. Zayıf bağışıklığı olan kuşlarda direkt iç kanama yapar.

Üst Alt