• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşumun sıkıntısı nedir?

Lyons

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba. 4 gün önce 1 aylık bir muhabbet kuşu aldım. Kuşum bugün kanatlarını kaldırıyor ve gözlerini kısıp duruyor. İştah olarak önceki günlere nazaran daha kötü. En başta sıcaktan bunaldığını düşündüm ama oda sıcaklığı oldukça iyi. Nefes almasında bir problem yok. Sıcaktan olduğunu düşünmüyorum. Dün gece 2 ye kadar projemi halledebilmek için bilgidayarda işim vardı. Mouse ve klavye sesinden uyumamış ve bugün ondan dolayı rahatsız olabilir mi? Dün petshoptan kendisine vitamin aldım ve yarım suluğa 4 damla damlattım. Onun bir yan etkisi olmus olabilir mi? Dışkı örnekleri normal. Kuşun ve vitaminin resmini buraya yüklüyeceğim. Lütfen yardımcı olun. Hayvancağızın daha ilk günlerden hasta olmasını istemiyorum.

Lyons

Yeni Üye
Ayaklarıda biraz fazla sıcak gibi. Bir yavru için bu durumlar normal midir?

D

Duman Kuşum

Yasaklı
ayakları fazla sıcaksa bence ya sana alışmadığı için senden korktuğundan ya da ateşi olduğundan sıcaktır. ve ayrıca uyku kuşlar için çok önemlidir. benim kuşum da bir keresinde gece uyumamıştı (uyutmamıştık 😬) çok halsiz düşmüştü. onun bir etkisi olabilir

D

Duman Kuşum

Yasaklı
yani bence de ilk günden hasta olmasın yoksa senin yüzünden hasta olduğunu düşünüp seni sevmeyebilir.

Lyons

Yeni Üye
ayakları fazla sıcaksa bence ya sana alışmadığı için senden korktuğundan ya da ateşi olduğundan sıcaktır. ve ayrıca uyku kuşlar için çok önemlidir. benim kuşum da bir keresinde gece uyumamıştı (uyutmamıştık 😬) çok halsiz düşmüştü. onun bir etkisi olabilir
Peki şimdi ne yapabilirim?

D

Duman Kuşum

Yasaklı
düzenli uykuya sokmalısın, ayaklarının sıcak olması ise büyük ihtimal ateşi olduğundandır yani ateşini düşürmelisin ayrıca kanatlarını kaldırması terlediğindendir, ve muhabbet kuşları gözlerini uykulu olduğundan ya da mutsuz olduklarında kısarlar. seninki muhtemelen ikisinden de dolayı

D

Duman Kuşum

Yasaklı
Yeni yeni hesaplarla Forumu karalamaya geliyorsun insanları yanlış yönlendiriyorsun gereken yapılacak.
benim hiç öyle bir derdim yok, eğerki seni kıracak bişey dediysem özür diliyorum, ben bildiklerimi insanlara anlatarak hayvanların hayatlarını kurtarmaya çalışıyorum

D

Duman Kuşum

Yasaklı
belki de şöyle der "taha beni sevmiyor, çünkü beni hasta etti" :)
bu arada çok özür diliyorum çünkü ben Lyons ile seni karıştırdım soruyu sen sordun zannettim bu yüzden böyle cevap verdim çünkü ben aslında şunu yazacaktım "Lyons beni sevmiyor çünkü beni hasta etti"

D

Duman Kuşum

Yasaklı
Yeni yeni hesaplarla Forumu karalamaya geliyorsun insanları yanlış yönlendiriyorsun gereken yapılacak.
ayrıca yeni yeni hesaplar kelimesi hiç doğru olmadı çünkü bu benim ilk ve tek hesabım beni başkasıyla karıştırmamaya özen göstermeni de rica ediyorum

Lyons

Yeni Üye
Aramıza hoşgeldin resimlerde vitaminin kullanma tarihini göremedim ancak iyi bir ürün değil. Vitamini Suluğa koyduktan 8 saat sonra temizleyip temiz su koymak gerekiyor fazla mı tuttunuz sulukta
Sulukta 12 saate yakın durdu. Sonra çıkardım.

Eylül

Yasaklı
Çok fazla durdurmayın zehirlenme olabiliyor.

Üst Alt