• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşumun poposunda dışkı kalıntısı

mertcan67

Yeni Üye
Merhaba sabah poposuna baktığımda poposunda dışkı kalıntısı vardı siyah renkli yemesinde içmesinde sorun yok bol bol yer probiyotik ve vitaminini haftada bir kere veriyorum. pamuğa zeytinyağı sürüp poposuna sürdüm ama dahada bulaştı sizce hastamıdır.

videolar

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Dışkı kalıntısı kaldıysa pamuğu nemlendirip o bölgeyi hafifçe silebilirsiniz. Tüylü olan yere yağ bazlı maddeler önerilmiyor. Neden popoya zeytinyağ sürdünüz kabız olduğunu mu düşünüyorsunuz eğer öyleyse ağıza bir damla zeytinyağ damlatabilirsiniz. Videodaki görüntüde maşallah hareketli. Tekrardan beyaz peçeteye güncel dışkı fotosu atar mısınız.

mertcan67

Yeni Üye
Dışkı kalıntısı kaldıysa pamuğu nemlendirip o bölgeyi hafifçe silebilirsiniz. Tüylü olan yere yağ bazlı maddeler önerilmiyor. Neden popoya zeytinyağ sürdünüz kabız olduğunu mu düşünüyorsunuz eğer öyleyse ağıza bir damla zeytinyağ damlatabilirsiniz. Videodaki görüntüde maşallah hareketli. Tekrardan beyaz peçeteye güncel dışkı fotosu atar mısınız.
hareket konusunda sıkıntısı yok Allah'a şükür. dışkı fotosunu eve geçtiğimde atacağım ve bir sorun daha var kuşum kafes dibinde geziyor bazen bazende kafes dibinde uyuyor bir sıkıntı yaratır mı kafes dibinde tel var yemini yer suyunu içer hic bir sıkıntısı yok yeme konusunda

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kuşunuz eve ne zaman geldi yani yeni mi sahiplendiniz. Birde cinsiyeti nedir

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
geleli 1 hafta oldu cinsiyeti erkek
Bir alışma süreci diyelim. Yeni sahiplendiyseniz tavsiyem eğer kullanmıyorsanız multivitamin gervit ve probiyotik entrobac. Probiyotik hem dışkıyıda toparlar hemde bağırsak florasını düzene sokar. Gervit te bağışıklığını güçlendirir. Tabanda yatma konusunda da bir kaç hafta gözlemleyin ben yeni geldiğine yorumluyorum. Takviyeleri de düzenli şekilde kullanın. Farklı bir durumla karşılaşırsanız bu konu altına yazınız. 🖐🏻

mertcan67

Yeni Üye
Bir alışma süreci diyelim. Yeni sahiplendiyseniz tavsiyem eğer kullanmıyorsanız multivitamin gervit ve probiyotik entrobac. Probiyotik hem dışkıyıda toparlar hemde bağırsak florasını düzene sokar. Gervit te bağışıklığını güçlendirir. Tabanda yatma konusunda da bir kaç hafta gözlemleyin ben yeni geldiğine yorumluyorum. Takviyeleri de düzenli şekilde kullanın. Farklı bir durumla karşılaşırsanız bu konu altına yazınız. 🖐🏻
entrobac ve gerviti haftada bir kere düzenli şekilde veriyorum. öğlen eve gittiğimde dışkısını çekemedim akşama kaldı. öğlen kuşa baktığımda kafesinde beya bi hareketliydi ötüyordu.

mertcan67

Yeni Üye
Güncel dışkı

mertcan67

Yeni Üye
Dışkı normal görünüyor. Sabahki attığınız popodaki dışkı kalıntısı gitti mi acaba. Kuşunuzun şuan ki durumu nasıl.
Evet benim silerken bulaştırdığım leke dışında diğer parçalar gitmiş normal gözüküyor. kuşumun şuanki durumu iyi az önce mineral bloğunu yedi suyunu içti yatışa geçti bu saatlerde uyumaya geçiyor sabahları hareketli

mertcan67

Yeni Üye
Dışkı normal görünüyor. Sabahki attığınız popodaki dışkı kalıntısı gitti mi acaba. Kuşunuzun şuan ki durumu nasıl.
veterinere gittim bugün üst solunum yolu enfeksiyonu dedi antibiyotik , ağrı kesici ve c vitamini verdi 1 hafta kullan bunlari dedi antibiyotiği günde bir kere suyuna damlat dedi ağrı kesiciyi günde bir kere ağzına damlat dedi c vitaminini sabah akşam bir kere ağzına damlat dedi

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Veteriner neye göre üst solunum yolu enfeksiyonu dedi. Kuşunuzda kuyruk sekmesi var mı. Veya nefes alıp verirken ağız açma kapama yada hırıltı ses. Röntgen çekildi mi. Kuyrukta gözükecek şekilde yandan kuşunuzun videosunu ekler misiniz. Ayrıca hekiminize güveniyorsanız kanatlılardan anlayan ise verilen ilaçları kullanabilirsiniz 😊🖐🏻

mertcan67

Yeni Üye
Veteriner neye göre üst solunum yolu enfeksiyonu dedi. Kuşunuzda kuyruk sekmesi var mı. Veya nefes alıp verirken ağız açma kapama yada hırıltı ses. Röntgen çekildi mi. Kuyrukta gözükecek şekilde yandan kuşunuzun videosunu ekler misiniz. Ayrıca hekiminize güveniyorsanız kanatlılardan anlayan ise verilen ilaçları kullanabilirsiniz 😊🖐🏻
kuyruk sekmesi var ağız açması bazen hırıltı ses yok röntgen çekilmedi birazdan eve geçince atacağım videosunu hekimim çoğunluk kedi ve köpekleri tedavi ediyor kuşlarıda tedavi ediyor ama çok gelen yokmuş

mertcan67

Yeni Üye
Streamable Video

güncel video

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Ben çok belirgin bir kuyrukta sekme göremedim. Tekrardan güncel dışkı fotosu atar mısınız temiz beyaz peçeteye. Birde kuşunuzun hal ve hareketleri yemesi içmesi keyfi nasıl acaba.

mertcan67

Yeni Üye
Ben çok belirgin bir kuyrukta sekme göremedim. Tekrardan güncel dışkı fotosu atar mısınız temiz beyaz peçeteye. Birde kuşunuzun hal ve hareketleri yemesi içmesi keyfi nasıl acaba.
antibiyotiği suyuna koyduktan sonra bir kaç saat dışarı çıktım eve geldiğimde durgun ve uykusu vardı yemini az yemiş

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
antibiyotiği suyuna koyduktan sonra bir kaç saat dışarı çıktım eve geldiğimde durgun ve uykusu vardı yemini az yemiş
Size zahmet bir kaç saat sonra kuşunuzun tekrardan birikmiş fotosunu atar mısınız. Birde streamable.com üzerinden tunekte bir videosunu rica edelim yeniden. Dediğim gibi eğer hekime güveniyorsanız ilaçları kullanın. Antibiyotiğin içeriği nedir acaba biliyor musunuz. Bu süre zarfinda yani antibiyotik kullanımında takviyelere ara verin. İlaç tedavisi bitince üç gün üst üste entrobac veriniz. Akşam dışkı ve video atınca birde uzmanlarımızın yorumlarını bekleyin bakalım.

mertcan67

Yeni Üye
Size zahmet bir kaç saat sonra kuşunuzun tekrardan birikmiş fotosunu atar mısınız. Birde streamable.com üzerinden tunekte bir videosunu rica edelim yeniden. Dediğim gibi eğer hekime güveniyorsanız ilaçları kullanın. Antibiyotiğin içeriği nedir acaba biliyor musunuz. Bu süre zarfinda yani antibiyotik kullanımında takviyelere ara verin. İlaç tedavisi bitince üç gün üst üste entrobac veriniz. Akşam dışkı ve video atınca birde uzmanlarımızın yorumlarını bekleyin bakalım.
güncel video Streamable Video

antibiyotiğin içeriğini bilmiyorum maalesef

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Son attığınız dışkı bana çok iyi gelmedi. En soldaki dışkı açlık dışkısı gibi geldi bana. Diğer dışkılarda olması gereken gibi değil. Ama antibiyotige başladıysaniz diskiyi bozabilir. Siz ilaclari kullanın. 7 günün sonunda üç gün probiyotik takviyesi yapın. Sonra gözlemleyip buraya kuşunuzun durumunu bizlere bilgilendirin.

Üst Alt