• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

KUŞUMUN ayağı kavramıyor incinme-kırık

Mervet

Yeni Üye
Merhaba hayvansever dostlar, kuşum sol ayak ön ve arka parmağı kavramıyor. yürüyebiliyor ayağına ağırlık vermeden , kafasını kaşıyabiliyor, tünekte düşmeden dursada canı acıyor belli ki iki dakika da bir ayağını kaldırıyor. sanki kolu iyi sorun parmakta gibi hissediyorum hafifce şişlik var ama morluk kızarıklık yok. çok çok üzülüyorum. siz neler yaptınız? veterinere viideolarını gösterdim jel verdi. bugün başladım ama iyileşmezse ne yapar bilemiyorum, fazlasıyla üzülüyorum.

Mervet

Yeni Üye
HYRUDOİD JEL verdi Taha bey. zaten tam basamıyor. hep böyle kalır mı endişem( kırıksa)

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba jeli düzenli şekilde kullanın geçer geçmiş olsun

Mervet

Yeni Üye
Maalesef kuşum halen tek ayak duruyor ara sıra koyuyuor ayağını hemen kaldırıyor, tünekte yoruldu hayvan, arada moral olsun diye açıyorum, normalde kafesi asla kapatmam, gezer gezer girer ama dinlenme sürecine aldım. Allahtan durumu kötüleşmedi. Bugün 3. günümüz. Cumartesi değişiklik olmazsa veteriner kontrolümüz olcak. sorun sol ön ve arka parmakta, bükülmüyor kavrayamıyor. diğer 2 parmak iyi durumda. o küçük parmaklarda kırık mı incindi mi anlamadım, zamanla eskiye döner iyileşir mi yoksa böyle alışır mı bilmedim? Acımasa kaldırmaz ayağını

Mervet

Yeni Üye
kuşum halen ayağını kaldırıyor, ayağa güç veremiyor. bugün 4. gün kötüleşmedi ama iyileşmede olmadı. kaç güne iyileşme belirtileri görürüz acaba yaşayan varsa bu durumu ?, ön parmak biraz daha iyi gibi dümdüzdü şimdi az da olsa bükmeye başladı. ama arka parmağı halen daha kullanamıyor.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Öyle hemen iyileşmez..tahanin dediği gibi tunekleri çıkarın alta hamster talaşı koyun.. jeli sürün ve elle besleme takviye yapınız..bazen bir ay bazen iki ay sürüyor tedavisi

Sylmbkts

Aktif Üye
kuşum halen ayağını kaldırıyor, ayağa güç veremiyor. bugün 4. gün kötüleşmedi ama iyileşmede olmadı. kaç güne iyileşme belirtileri görürüz acaba yaşayan varsa bu durumu ?, ön parmak biraz daha iyi gibi dümdüzdü şimdi az da olsa bükmeye başladı. ama arka parmağı halen daha kullanamıyor.
Acaba kuşunuz iyileşti mi, benzer bir durumu yaşıyoruz şu an, ya da kırık vs. çıktı mı sonrasında?