• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! Kuşum her vitaminli su koyduğumda içiyor birde yetmezmiş gibi banyo yapmaya çalışıyor.

Emre A.

Tutkulu
Merhaba,
Daha salı yaptırdığım muhabbet kuşumu banyo şimdi tekrar pazartesiden pazartesiye vitaminli su koyuyorum her koyuşumda banyo yapmaya çalışıyor. şimdi tekrar yaptı banyo az bi su koydum çay tabağına ılık şekilde bir daha yaptı suyu az koyuyorum tam yıkanamıyor o yüzden mi diyeceğim bilemiyorum. ev sıcak olmasına rağmen kış ayındayız fazla ıslanmasın diye banyoluğunda yaptırmıyorum. Her vitaminli su koyuşumda yıkanmasını nasıl önlerim?

ognkbts

Yeni Üye
Kıdemli Üye
Suluğu değiştirin, kış aylarında banyo yapması çok uygun olmaz hasta olursa sıkıntı yaşarsınız. Dar gaga ağızlı suluk kullanın lütfen.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Oda sıcaklığında içme suyunu dinlendirin.. soğuk suyu görünce yıkanır bu yüzden oda sıcaklığında bekletin 👍

Emre A.

Tutkulu
Kuş suluktamı yıkanıyor.
Yoksa çay Tabağına konulan vitaminli sudamı benmi yanlış anladım
Çay tabagında yıkanıyor ise vitamini suluktan veriniz
suluğa vitamini koyuyorum hocam. banyo suyuna neden koyayım :D suluktan banyo yapmaya çalışıyor ama kendini bayağı ıslatıyor

articulatio

Yeni Üye
Yorumlardan anladığım kadarıyla kuşunuz ıslanmayı, banyoyu baya seviyor. Benimkiler hayatta yapmıyorlar mesela😂. Suluk da dar ağızlıymış zaten yapacak pek bir şey yok sanırım. Sıcak, hava akımı olmayan bir yerde olsun kafesi en azından hasta olmasın ıslakken :(

Emre A.

Tutkulu
Yorumlardan anladığım kadarıyla kuşunuz ıslanmayı, banyoyu baya seviyor. Benimkiler hayatta yapmıyorlar mesela😂. Suluk da dar ağızlıymış zaten yapacak pek bir şey yok sanırım. Sıcak, hava akımı olmayan bir yerde olsun kafesi en azından hasta olmasın ıslakken :(
arada sırada yapıyor evet banyoyu çok seviyor zorla çıkartıyoruz

kuşum daha 2 aydır benimle yavruyken alıştırmayınca büyüyünce zor oluyor. saydam çay tabağında alıştırdım ben yazın olsun banyoluğa da alışır diye düşünüyorum.

Eylül

Yasaklı
Benimki de öyle 😂 Maviş hemen su sesini duyunca atlıyor, limona da banyo yapmıyor diye su sıçratıyorum 😂

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Kurucu Üye
bence hep banyo yaptırın demekki tüy dökümü döneminde. maşaallah ortam ılık ise hep banyo suyu olsun

Samilbaki

Aktif Üye
Banyoluklar aldım neler le kandırmaya çalıştım banyo yapmıyor suyun içindeki kıvırcığa uzanıyor yiyor ayağı kaysa azıcık ıslanda kaçıyor hemen 😂

Üst Alt