• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum hasta mı?

mzauzgun

Yeni Üye
Merhaba kuşumu sahipleneli 2-3 hafta oldu yaklaşık 5-6 aylık dediler. Kendisi çok sakin ve ürkek eve bile tam alışamadı ve pek hareketli bir kuş değil. Diğer kuşumla dışkısının çok farklı olduğunu farkettim acaba hasta mıdır yardımcı olur musunuz? Sağdaki diğer kuşumun soldaki yeni kuşumun.
r4n5ba.jpeg
3uy114.jpeg
Beyaz olan yeni aldığım kuş

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Merhaba kuşumu sahipleneli 2-3 hafta oldu yaklaşık 5-6 aylık dediler. Kendisi çok sakin ve ürkek eve bile tam alışamadı ve pek hareketli bir kuş değil. Diğer kuşumla dışkısının çok farklı olduğunu farkettim acaba hasta mıdır yardımcı olur musunuz? Sağdaki diğer kuşumun soldaki yeni kuşumun.
r4n5ba.jpeg
3uy114.jpeg
Beyaz olan yeni aldığım kuş
Dışkısı iyi görünmüyor çok emin olamadım üstatlar yardımcı olacaktır. Eski kuşunuz kızışmış bir dişi erkek eş alsaydiniz iyi olur yeni kusunuzda dişi

mzauzgun

Yeni Üye
koksidiyoz uygulaması yapabilirsiniz (sulphamezathine 5 gün, 3 gün vitamin + mineral, 3 gün probiyotik) dediler sizce de yapmalı mıyım?

Tuğrul Bey

Müdavim
Kıdemli Üye
koksidiyoz uygulaması yapabilirsiniz (sulphamezathine 5 gün, 3 gün vitamin + mineral, 3 gün probiyotik) dediler sizce de yapmalı mıyım?
Yeni alınan kuşlarda ilk tedavi olarak iç parazit koksidiyoz tedavisi önerilir. Yapabilirsiniz sulpha. Bulamazsanız intestenal de alabilirsiniz