• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum hamilemi? Yumurtlicakmi?

Deniz

Aktif Üye
Yeşil olan dişi kuş sanki yumurtlicak ? Kuyrugun ust kismi şişmiş yuvaya girip cikiyor ara sira. Ama çifleşmeye meraki azalmiş.erkerle pek ilgilenmiyor bu ara onu dovuyor sanki ama yine sonda barisiyorlar.dişkisi çoxalmis. Bunlar yumurtlicak anlam8nami gelir? Nerdeyse 1 haftadir boyle.ne zaman yumurta verir? Yumurta mamasi falan veriyorum suyuna damlalar katiyorum. Ama ilk once hamilemi deilmi bilemedim yardimci ola bilicek uzman varmi?

[video loop=false autoplay=false width=640 height=480]https://kafeskuslari.com/upload/video/Video-1577008247.mp4[/video]

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Öncelikle erkek kuşunuz rahatsız kırgın gibi dışkısını kontrol edin ? yem yemesi nasıl ?
Dişiniz olgun büyük bir dişi yumurta belirtilerinde bir de kuyruk düşmesi bel bükülmesi ama her zamanda bu sebepten
olmaz yağ bezeleri de bunu yapabilir.Tavsiyem biraz daha beklemeniz.....
Ama bence %80 beze gibi , canlı kontrol şart.Biraz daha sabır edin derim.Bir de yuvada ne kadar kalmakta ? girip kemirme sesleri yapıyor mu ?

Deniz

Aktif Üye
Ronay' Alıntı:
Öncelikle erkek kuşunuz rahatsız kırgın gibi dışkısını kontrol edin ? yem yemesi nasıl ?
Dişiniz olgun büyük bir dişi yumurta belirtilerinde bir de kuyruk düşmesi bel bükülmesi ama her zamanda bu sebepten
olmaz yağ bezeleri de bunu yapabilir.Tavsiyem biraz daha beklemeniz.....
Ama bence %80 beze gibi , canlı kontrol şart.Biraz daha sabır edin derim.Bir de yuvada ne kadar kalmakta ? girip kemirme sesleri yapıyor mu ?

Dişi Yuvaya girip orda tik tik sesler çikariyor kemiriyor yuvayi çiziyor sanki. Ben o videoyu gece cekmisdim yani onlar uyuyorlardi işigi açtim o yuzden uykulu. Erkekde dişide iyice yiyorlar yani yumurta mamasi karisik yemler veriyom .beslenmelerinde sorun yok. Ama buaralar erkek olan fazla yeyip dişiye kusma yapiyor.

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Şimdi net yorum yapabilirim. Gayet olumlu durumlar kısa sürede yumurta gelir anlattıklarını bunun habercisi canlı göremediğimiz için verdiğiniz bilgi dahilinde yorum yapabiliyoruz.Vitamin takviyesi yapın ve sabır edin....

Deniz

Aktif Üye
Ronay' Alıntı:
Şimdi net yorum yapabilirim. Gayet olumlu durumlar kısa sürede yumurta gelir anlattıklarını bunun habercisi canlı göremediğimiz için verdiğiniz bilgi dahilinde yorum yapabiliyoruz.Vitamin takviyesi yapın ve sabır edin....

Ama yinede beni tedirgin eden dişinin erkegi yuvada kovalamasidir cunku bence tam aksi olmali deilmi? Yani erkek disiyi kovalamali deilmi? Ara sira dover gibi yapiyor dişi erkeyi sesleri evi goturuyor:) bu normalmi? Ve sizce bunlar ayni yaştami? Genellikle boyle durumlar sanki dişi biraz buyuk oldugunda oluyor deilmi?

Deniz

Aktif Üye
Deniz' Alıntı:
Ronay' Alıntı:

Ama yinede beni tedirgin eden dişinin erkegi yuvada kovalamasidir cunku bence tam aksi olmali deilmi? Yani erkek disiyi kovalamali deilmi? Ara sira dover gibi yapiyor dişi erkeyi sesleri evi goturuyor:) bu normalmi? Ve sizce bunlar ayni yaştami? Genellikle boyle durumlar sanki dişi biraz buyuk oldugunda oluyor deilmi?
[video loop=false autoplay=false width=640 height=480]https://kafeskuslari.com/upload/video/Video-1577018507.mp4[/video]

Deniz

Aktif Üye
Deniz' Alıntı:
Deniz' Alıntı:
Ronay' Alıntı:

[video loop=false autoplay=false width=640 height=480]https://kafeskuslari.com/upload/video/Video-1577018507.mp4[/video]

Bakin birde dişi boyle agzini açip kapiyor ara sira bunun anlami nedir

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Şimdi oldu :)  sağlıklı bir video oldu bu net yorum yapalım.

-Kuşlarınız da bir sorun yok.Erkek kızgın , dişi kovalaması sorun değil.Biraz sabredin dişi biraz streste o yüzden ağzını
açıp kapatıyor sorun yok.2-3 gün daha sabır edin bu işaretler kuluçka işareti ama çok rahatsız etmeyin.

Timnes

Aktif Üye
Yuvaya giriyor mu, çiftleşme gördünüz mü birde dışkı resmi rica edebilir mıyız
Yuvaya girip çıkıyor bugün kafesi temizledim baya yuvadan çöp atmışlar kafes çok kirliydi temizledim yarına atarım diski resmi