• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşum Az Önce Can Çekişerek Öldü Nedenini Bilen?

horizon

Aktif Üye
Kuş bugün öldü bize çok alışmıştı uçmayı da 3-4 gün önce iyice öğrenmişti uzaktan çağırma eğitimi vermeye çalışıyordum bugün çıkardım max 30 saniye uçmuştur aldım üstüme seviyordm omzuma koydum fln tünek yapmıştım dışarı ayrıca ona koyacaktım ki bi ayağı tuttu bi ayağı tutmadı tüneği bende ayağını incitti kafeste zannetim baktım ve masaya koydum hemen ayakları fln tutmadı kafesine koydum belki çok yoruldu su içmesi fln gerekiyor niye ne bileyim ilk kuşum. Can çekişti ve öldü. Eve geldiği ikinci günü fark etmiştim burnu tıkalıydı size yazmıştım hatta o hiç geçmedi bazen açıldı bazen diğer burna geçti ve sanırsam solunum la alakalı sıkıntıları vardı kuyruk atması nefes alırken çok hareket etmesi fln bana öyle geldi. 20-30 saniyelik uçuşa dayanamayıp kriz fln geçirme durumu olabilir mi?

Aldığım Kişiye yazdığım yazı arkadaşlar durumu anlatıyor.

horizon

Aktif Üye
ilk kuşum du 2.5 hafta olmştu geleli çok alışmıştı bana çok sakin bi kuştu özellikle evin en çok ışık alan ve rüzgar almayacak yerine koymuştum çok üzgünüm..

Hcrn

Yeni Üye
Çok üzüldüm bide hiçbir sorun yokken ölmesi daha acı bı durum😔tam bilemiyorum bilgisi olan yazar belki tabi ama çok kısa süre uçmuş dediğin gibi bı durum olmuş mudur🥺

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Geçmiş olsun ☹ önceki konuları kaçırmışım çok üzgünüm ama kuşunuzda zaten üst solunum enfeksiyonu varmış ki iris bile oluşmuş burunda yani bir kanatlı uzmanina götürebilseydiniz ilaç kullanması gerekirdi..olan olmuş artık bence sebep aramayın yeni bir kuş sahiplenin tekrar geçmiş olsun

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
çok geçmiş olsun, yeni alacağınız kuşu uzun süre izleyin, hareketlerini gözlemleyin hatta en son elinize alıp fiziksel kontrolünü de yapın.

pardonyani

Yeni Üye
bende aynı üzüntüyü yaşadım umarım çabuk atlatırsınız o bir melek artık hala aklıma geldikçe gözlerimde 2 damla yaş birikir anca yapacak bir şey yok patron yanına çağırmış

pardonyani

Yeni Üye
çok geçmiş olsun dileklerini bir türlü çözemedim

Üst Alt