• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşlarim arasinda anlasmazlik

Cafer Kuş

Aktif Üye
Cafer adli kuşum vardi (dişi) yanına erkek kus aldım yavruları olsun diye 10 gun kadar ayrı tutmamı ve bol bol vitamin ve mama verin demiştiniz mamayi pek yemeselerde sularından içtiler baya 10 gün dol du bugün yan yana koydum ve sonuç aralarında gene soğukluk var ayri odalara alırsam birlerine otuyolarla ama aynı kafeste soğukluk var ayni tünekte bile durmuyorlar. @Taha @Şehmus BAKIR

Son düzenleme:

Cafer Kuş

Aktif Üye
Kafesi omuz hizasi bir yüksekliğe koyup yem ve su dışında ilgilenme dişide adapte olsun nasıl gidecek bakalım. Erkek çok pasif galiba baskın bir erkek olsa iyi olurdu diğer üstatlar nasıl düşünüyor onada bakalim
teşekkürler onua denedim erkek kuşu tünekte durdurmadığı için artık tellere tutunmaya mecali kalmayıp yere indi ben gene ayırdım yapacak bir şeyim kalmadı günah olacak eziyet etmek

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
Merhaba,
Sanırım problem erkek kuşun hazır ve kızgın olmaması. Bence ayırma süresini uzatın, erkeğin mamasına yemine kızıştırıcı tohumlar ilave edin ( yeter miktarda) ayrıca erkek yuvalıklı kafeste kalsın. Gerekirse 1 ay 1,5 ay kuşlar ayrı kalsın. Erkeğin hareketlerinden zaten kızıştığını anlarsınız. Ben kuşlar hazır ve kızışmış olduktan sonra eşleşmeyecek kuş görmedim.
Tabi buradaki en önemli faktör sabır.

Cafer Kuş

Aktif Üye
Merhaba,
Sanırım problem erkek kuşun hazır ve kızgın olmaması. Bence ayırma süresini uzatın, erkeğin mamasına yemine kızıştırıcı tohumlar ilave edin ( yeter miktarda) ayrıca erkek yuvalıklı kafeste kalsın. Gerekirse 1 ay 1,5 ay kuşlar ayrı kalsın. Erkeğin hareketlerinden zaten kızıştığını anlarsınız. Ben kuşlar hazır ve kızışmış olduktan sonra eşleşmeyecek kuş görmedim.
Tabi buradaki en önemli faktör sabır.
keten tohumu verebilirmiyim sizce çünkü mama yemiyor erkek napmam lazım