• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşlar için ahşap kafes yapımı

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Kuşlar için ahşap kafes yapımı
Muhabbet kuşu ve diğer kuşlar için tahta bir kafes tasarlayıp yapımı,ahşap kafes yapmak isteyenler için ahşap kafesin planlarını paylaşıyorum. Daha kolay anlaşılması için her bir parçayı ayrı ayrı boyutları ile gösteriyorum.

Ahşap kafes yapmak için malzemeler:
Ahşap Çıta En: 10 mm x 7 mm - Boy: 1,5 metre Miktar: 30 adet Şiş: Şiş uzunluğu: 25cm. Çap Max: 2,8 mm
Miktar: 500 adet (Delik çapları Ø3mm'dir. Bu deliklere şişler yerleştirilecektir)
MDF Kalınlık: 5mm MDF boyutları 5. sayfada gösterilmektedir.
Ahşap Çıta Genişlik: 10mm x 10mm - Uzunluk: 1 metre (527mm kullanılacaktır)
Miktar: 30 adet
Evrensel Hızlı Yapıştırıcı Hot-melt yapıştırıcı kullanmayın. Muhabbet kuşları için zararlıdır.

ALINTIDIR VİDEODAN

Serkhan79

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
Çok sanslıyım ki babadan gelme kuşçuluk var. Babam boş zamanlarında amatör olarak kuş kafesi ve kafes malzemeleri yapıyor.

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Maşallah babaya rabbim yokluğunu göstermesin inşallah 🙏eline sağlık emeğine sağlık vallahi helal olsun 😊👍peki hangi ağaçtan yapıyor? Cevizden bir sakamelezi kafesi istesek kaça yapar bir sorup bana dönüş yaparmisiniz hocam

Serkhan79

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
Maşallah babaya rabbim yokluğunu göstermesin inşallah 🙏eline sağlık emeğine sağlık vallahi helal olsun 😊👍peki hangi ağaçtan yapıyor? Cevizden bir sakamelezi kafesi istesek kaça yapar bir sorup bana dönüş yaparmisiniz hocam
İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. İnşallah cümlemiz sevdiklerimizin yokluğunu görmeyiz. Hayırlı ömürler nasip olsun.
Açıkçası kafeslerin kasalarını elindeki malzemeye göre hangi ağaçtan varsa ondan yapıyor, dedim ya tamamen amatör bir üretim yapıyor ve şuanki müşterisi sadece kendisi ve ben :)
Ben örnek resimler yada videolar gönderiyorum feyz alsın diye, hatta yaptığı üretimi geliştirmesi için telkinlerde bulunuyorum. Sonuçta bu el emeği, yap yayınlayalım, alıcısı çıkar diyorum ama pek oralı değil. Eli yatkında, kime çekti bilmem :)
Sana müşteri buldum diye bi sorayım bakalım ne diyecek.

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Maşallah Babanıza çok güzel fotolar teşekkürler paylaştığımız için bizlerle 🙂

Limon'un ebeveyni

Yeni Üye
İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. İnşallah cümlemiz sevdiklerimizin yokluğunu görmeyiz. Hayırlı ömürler nasip olsun.
Açıkçası kafeslerin kasalarını elindeki malzemeye göre hangi ağaçtan varsa ondan yapıyor, dedim ya tamamen amatör bir üretim yapıyor ve şuanki müşterisi sadece kendisi ve ben :)
Ben örnek resimler yada videolar gönderiyorum feyz alsın diye, hatta yaptığı üretimi geliştirmesi için telkinlerde bulunuyorum. Sonuçta bu el emeği, yap yayınlayalım, alıcısı çıkar diyorum ama pek oralı değil. Eli yatkında, kime çekti bilmem :)
Sana müşteri buldum diye bi sorayım bakalım ne diyecek.

Limon'un ebeveyni

Yeni Üye
Bu konu hakkında bir sorum var bende yapmak istiyorum ama elimde marketlerde satılan bambu şişlerden var kalın düşer mi emin olamadım yardımcı olursanız sevinirim

Serkhan79

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
Bu konu hakkında bir sorum var bende yapmak istiyorum ama elimde marketlerde satılan bambu şişlerden var kalın düşer mi emin olamadım yardımcı olursanız sevinirim
Bahsettiğiniz bambu şişleri tam olarak bilemedim, resim varsa paylaşır mısınız?

Ondercltp

Aktif Üye
illa bambu şişinden yapmak zorunda değilsiniz. pvc kaplı kafes telleri ile de çevreleyebilirsiniz. Ben ön tarafı cam , arka kısmı mdf ve yanlar pvc tel ile yaptım. Etrafınıda tüyler uçuşmasın diye cırt cırtlı sinek tülü ile kapladım. Bence güzel oldu :)

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
illa bambu şişinden yapmak zorunda değilsiniz. pvc kaplı kafes telleri ile de çevreleyebilirsiniz. Ben ön tarafı cam , arka kısmı mdf ve yanlar pvc tel ile yaptım. Etrafınıda tüyler uçuşmasın diye cırt cırtlı sinek tülü ile kapladım. Bence güzel oldu :)
Yaptığınız eseri görmek isteriz..bizimle paylaşır mısınız 😊

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Emeğine sağlık guzelm olmuş yemlikleri çıkarıp yerden yemlik kullanılabilir birde eğer onlar kablo ise salıncak olarak kullandığınız onların yerine daha doğal salıncaklar olabilir 😊👍

Ondercltp

Aktif Üye
Emeğine sağlık guzelm olmuş yemlikleri çıkarıp yerden yemlik kullanılabilir birde eğer onlar kablo ise salıncak olarak kullandığınız onların yerine daha doğal salıncaklar olabilir 😊👍
Yerden yem kullanmıyorum. Üstüne kaka yapıyorlar hijyenik bir durum olmuyor. Mama ve meyve olduğu zaman yere kap ile koyuyorum. Evet onlar kablo. Salıncak olarak kullanmıyorum dalları desteklesinler diye koydum. Belirli bir süre sonra dallar aşağıya doğru düşmeye başlıyorlar.

Üst Alt