• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Kuşa banyo yaptirmakta kararsizim yardim eder misiniz

Cicikuşum38

Müdavim
Merhabalar kuşumun gözüne şehmus abinin önerisiyle teramicyn kullanıyordum ama gözleri iyileşene kadar duş yaptırmalı miyim? Kendi duş yapmıyor ben ılık suyu spreye koyup sıkıyorum sadece üzerine. Sizce yıkamalı miyim ishali durdu şükür bu arada iyilesiyoruz inşallah 😊

Ekli dosyalar

Ronay Ayk

Emektar
Yetkili Kurucu
Editör
Ben tekrar söyleyeyim kuşta kırgınlık var hafif antibiyotik tedavisi sonra da karaciğer koruyu ve probiyotikle sorun çözğlecektir.
Şimdilik banyo yaptırmayın ve de düzeltdikten sonra kafesten dışarı salın.

Cici

Yeni Üye
Merhabalar şifremi hatırlayamadım tekrar giriş yapamadım bu hesaptan giriyorum yeni açtım. Ben öğrenciyim bunları alacak param yok inanın. Bu ilaçların adı yerine petshopa gidip ne desem verir bana bunu marka olarak değil de kuş için antibiyotik veya ishal kesici ne diyeceğim bana öyle söyler misiniz?

Ronay Ayk

Emektar
Yetkili Kurucu
Editör
Kardeşim nerede oturuyorsun? Yardımcı olmaya çalışalım.
Petshop avidiare alıp kullan o zaman.Daha sonra da vitamin ver.

Cici

Yeni Üye
Kayseri. Avidiare tamam abi bunu alıyım ben 15 liram var üstünü tamamlar hallederim küçük yavruma sagolun

Cici

Yeni Üye
Bunu verdi petshopcu suyuna 5 gün 10 damla kat dedi. sonra vitamine devam et dedi.

Ekli dosyalar

Cici

Yeni Üye
Şehmus abi ve diğer arkadaşlarım teramicyn kullanıyordum gözlerine bugün 3.gün kremi sürünce böyle boynunu uzatıp duruyor yerdeki ızgaraya sürüyor normal mi bunların olması?

Ekli dosyalar

Sehmus BAKIR

Emektar
Yetkili Kurucu
Üretici
Gözler iyileşmiş sıkıntı yok ama kabarma hâlâ devam ediyor verdiği ilacın etkisi az ama kullan bakalım nasıl olacak iyi olur inşallah

Cici

Yeni Üye
Kakasinda ishali yok abi toparladi. Peki bu boynunu kusuyor gibi yapması normal mi ilaçtan sonra bi de hâlâ sürüyor öyle yerlere falan ama? Teramicyn bırakayım mi devam edeyim mi?

Sehmus BAKIR

Emektar
Yetkili Kurucu
Üretici
Teramiycn yan etkisi yok ondan değildir ama yinede bırak belki rahatsız oluyor sürtmek istiyor gözü iyi masallah bize bir dışkı resmi yolla bakalım

Cici

Yeni Üye
Tamam abi şimdi kafesine kapattım sabah tekrar yollayım ilacı bırakayım öyleyse. Ne zaman kuşu yıkamalıyım peki gözlerinin yanları öyle duruyor ya geçer mi o kendini temizler mi bekleyim mi kabarikligi gecene kadar ?

Sehmus BAKIR

Emektar
Yetkili Kurucu
Üretici
Banyoya gerek yok yarın dışkı resmi ekle bakalım kardeşim

Sehmus BAKIR

Emektar
Yetkili Kurucu
Üretici
Dışkı iyi sıkıntı yok kardeşim

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
Şehmus abi ve diğer arkadaşlarım teramicyn kullanıyordum gözlerine bugün 3.gün kremi sürünce böyle boynunu uzatıp duruyor yerdeki ızgaraya sürüyor normal mi bunların olması?
Gün içerisinde hiç yukarı tüneğine çıkıyor mu yoksa hep öyle aşağıda mı duruyor?

Cici

Yeni Üye
Yukarı çıkıyor elime uçuyor ötüyor gayet iyi ama kabarık biraz demi

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
Evet canım hala kabarık ve durgunluk var halsiz yani yem dışı başka bir şey yiyor mu?

Cici

Yeni Üye
Yok vermiyorum şimdi sadece vitamin veriyordum. Şimdi bu yukarıdaki sarı ilacı veriyorum

Üst Alt