• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kardeş kuşların çiftleşmesi hakkında

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Herkese merhaba. Kardeş kuşların çiftleşmesi hakkında fikirlerinizi merak ettim. Bazı makalelerde hastalığa daha yatkın oluyo. Sakat yavru olasılığı oluyo gibi şeyler okudum. Düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Şahsen denemişliğim tecrübem yok. Üstatlar varsa tecrübelerini aktarır. Benim bildiğim kadarıyla sakat olacak diye bir kesinlik yok ancak yüzde olarak bakarsak normal bir çifte göre bir tık daha fazla sakat yapma olasılığı var. Ama illa sakat yavru gelecek diye bir şart yok
Hocam 1 kaç aya painted yavrular gelecek kardeş dişi ve erkek. Üretici arkadaşım bı sıkıntı olmaz diyo ama sonuçta o üretici ben bakıcıyim. Şahsen ben tasvip etmesemde. Kardeş olarak almak istiyorum. Benim düşüncem sanırım birazda duygusal😃😃

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Daha önce tecrübe etmiş birisi olarak söylüyorum risk almaya değmez sakat çıkmasa da ilerde genetik bozukluklar oluyor ve kan hattı çok zayıf oluyor ırk küçulmeler, kemik ve kas gelişim bozuklukları, sinirsel titreklik,daha bir çok genetik hastalıklar bu yüzden ben tavsiye etmiyorum 👍

Gecenin Öfkesi

Yeni Üye
Bir önceki kuluçkadan olan yavruyla bir sonraki kuluçkadan olan kardeş yavruları çiftleştirirsem de yukarıda yazılanların aynısı geçerli oluyor mu?

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Bir önceki kuluçkadan olan yavruyla bir sonraki kuluçkadan olan kardeş yavruları çiftleştirirsem de yukarıda yazılanların aynısı geçerli oluyor mu?
Aynısı geçerli olur kan aynı kan 1 önce çıkmış bir sonra farketmez. Araya bir kaç farklı kan girmesi lazım sorunun en aza indirilmesi için