• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kanarya Kuşu Kafesten Çıkarılır mı

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Kanarya Kuşu Kafesten Çıkarılır mı
kanarya kafesten dışarı salınır mı.jpg
Evcil kuş türlerinden bir de kanarya kuşudur.Kanaryalar ötümü , nagmeleri ile kulakları mesteder.Çok sevilen bir kuş türü haline bu sayede gelmiştir.
Besleyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri kanarya kafesten çıkarılır mı sorudur.Kanaryalar ötüm ile ünlenmiş kafes kuşudur.Eğitimi çok zor hatta imkansıza yakındır.Bu yüzden kanarya kafesten dışarı çıkarmak tehlike arz eder eğitim alamadıkları ve sosyalleşemedikleri için korkacak kafese dönmeyecek.Hatta kendini duvara vb yerlere çarpıp iç kanamadan kırıklara kadar birçok sorun ortaya çıkabilir.Kanaryalar bu yüzden kafesten dışarı çıkarılmamalıdır.Buna uyum sağlamış kuş türü değildir.Papağanlar, muhabbet kuşları ile karşılaştırmak onlar gibi kafesten dışarı çıkarmak haksızlık olacaktır.Kanaryalaruygun büyük kafeslerde omuz hizasında asılması ,taze meyve sebze verilmesi onları mutlu edecektir.Onları kafesten dışarı salmak doğru olmayacak problemleri eşliğinde getirecektir.

Dnz06

Yeni Üye
İkiside erkek biri 2 diğeri 1 yaşında. 1 yaşındaki biraz kavgacı. Kavga ettiği zaman kafesi ayırıyorum ama onuda kabul etmiyor ikiside.
Eğitim alan kanarya azdır eğitimi hakkında bilgi verir misiniz? MaşAllah.
Valla sabırla ve malum sevgi ile yaklaşınca kendileri yaklaştı.

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Bide kısa bir video görsek gözümüz gönlümüz açılsın 😊

Üst Alt