• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kafeslerde düz yuvarlak tünek kullanmanın gerekliliği

Emre A.

Tutkulu
Merhabalar, uzun bir süre yoktum umarım iyisinizdir.

Kafeslerde ahşap tünek kullanıyoruz ağaç dalı misali fakat kuşlar bazen düz zemin arayabiliyor ki 1-2 ay öncesinde kuşum sabahları zemine inip zeminde duruyordu sıkça da çalışma masama gelir orada dinlenirdi acaba ayakları mı ağrıyor yoruluyor diye düşünürken bunu anca düz bir zemin sağlayarak kafes zeminine inmesine engellerim dedim. Hepsiburada üzerinden kütükten kesilmiş yuvarlak düz tünek aldım. Kuşum sabahları o tünek üzerine geçiyor gün içerisinde o tünekte vakit geçirmeyi seviyor. Kafeslerde gerekli gördüğüm bir şey çok geniş kafesiniz varsa bir kaç adet alıp kafesin çeşitli yerlerine koyabilirsiniz.

Tünek;
Ekli dosyayı görüntüle 24700

Feyza T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Merhabalar, uzun bir süre yoktum umarım iyisinizdir.

Kafeslerde ahşap tünek kullanıyoruz ağaç dalı misali fakat kuşlar bazen düz zemin arayabiliyor ki 1-2 ay öncesinde kuşum sabahları zemine inip zeminde duruyordu sıkça da çalışma masama gelir orada dinlenirdi acaba ayakları mı ağrıyor yoruluyor diye düşünürken bunu anca düz bir zemin sağlayarak kafes zeminine inmesine engellerim dedim. Hepsiburada üzerinden kütükten kesilmiş yuvarlak düz tünek aldım. Kuşum sabahları o tünek üzerine geçiyor gün içerisinde o tünekte vakit geçirmeyi seviyor. Kafeslerde gerekli gördüğüm bir şey çok geniş kafesiniz varsa bir kaç adet alıp kafesin çeşitli yerlerine koyabilirsiniz.

Tünek;
Ekli dosyayı görüntüle 24700
Kuşum bütün akşamı, hatta günün bir kısmını burda geçirmişken bunu görmem 😅

ebrares

Müdavim
Bende de bunun boncuklusu var geceleri uyucağı zaman ona geçiyor genelde gerekli bence de.

Üst Alt