• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

İki muhabbet kuşu

Boncuğum

Yeni Üye
Merhabalar, 6 yaşıda erkek bir muhabbet kuşum var 5 gün önce 1.5 aylık erkek muhabbet kuşu sahiplendik.ikiside farklı kafesteler. Küçük olan diğerinin kafesini gördüğü zaman kafesin demirlerinlerine tırmanıyor taklalar atıyor gık gık diye sesler çıkarıyor odama getirdiğimde ise pek fazla hareket eetmiyor sadece beni izliyor, ikisinin kafesini karşı karşıya koyup kuşun mutlu olmasını mı sağlamayalım yoksa belli aralıklarla gösterip geriye kalan vakti benimle geçirip bana alışmasını mı sağlamayalım

Serkhan79

Müdavim
Kıdemli Üye
Merhaba.
bu aslında tamamen sizin tercihiniz. eğer sadece size alışsın istiyorsanız ikinci bir kuşun varlığı süreci olumsuz etkileyebilir. Ancak 6 yaşındaki kuşunuz size alışkınsa onunla birlikte alışma evresi daha kısa sürede atlatılabilir.
Sağlıklı günler

Boncuğum

Yeni Üye
Ben bana alışşsın istiyorum ama diğer kuşumu görmediği zaman çok sakin ve sürekli aynı yerde duruyor bu da beni üzüyor diğerini görmeyince psikolojisi bozulur ölür diye korkuyorum açıkcası

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Bende serkhan hocam gibi düşünüyorum 😊 sanırım başka bir kuş almanızın sebebi yanlız kalmasin diye bu yüzden evcil kuşunuz onuda eğitecektir ama tabiki sizin de yardımıyla👍

Boncuğum

Yeni Üye
Bende serkhan hocam gibi düşünüyorum 😊 sanırım başka bir kuş almanızın sebebi yanlız kalmasin diye bu yüzden evcil kuşunuz onuda eğitecektir ama tabiki sizin de yardımıyla👍
Ama büyük olan kuş yeni aldığımdan sürekli kaçıyor ikisini dışarı çıkarıyorum küçük olan büyüğün yanına gitmek istiyor ama büyük kaçıyor by durumda ne yapabilirim bi bilginiz var mı

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Ama büyük olan kuş yeni aldığımdan sürekli kaçıyor ikisini dışarı çıkarıyorum küçük olan büyüğün yanına gitmek istiyor ama büyük kaçıyor by durumda ne yapabilirim bi bilginiz var mı
İlk başlarda yadirgayabilir tek yaşamaya ve insanlara alıştığı için kısa sürede alışır

Üst Alt