• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

HIZLI -HIRILTILI SOLUMA VE İSHAL

Nurbay

Yeni Üye
Merhabalar herkese . Daha önce konu açtım ama bir sonuç alamadım ne yazık ki umarım bu kez yardımcı olan olur önceki konularımda geçmeyen ishal durumundan bahsetmiştim simdi yine aynı sorunum devam ediyor ama özellikle bir kuşum aylardır bu şekilde ishal hareketlerinde enerjisinde sorun gözükmüyor videosunu atıyorum arada böyle nefes alıyor hareketli kuyruk bir sene önce hiprodoxi kullandım geçti ama simdi tekrar böyle ve dıskısı aylardır İshal yeşillik vs vermiyorum

Sesli dinleyin lütfen

Bahar Y.

Eski Forumcu
Moderator

Furkanmurat

Eski Forumcu
Mod Adayı
Hiprodoxi var fakat kullandığımda çok ağır geliyor tüy döküyor yem yemiyor hastalığı ne olabilir yanlış tedavi uygulamak istemiyorum
Ornimix kullanabilirsin 5 gün benim kuşlarıma kullandım sonuç aldım ötemiyordu bile şimdi bülbül gibi :)

Furkanmurat

Eski Forumcu
Mod Adayı
Merhaba nerden temin ediyorsunuz peki ishal durumu da var mıydı ?
Hayvan üşütmüş zaten ishalde normaldir. 5 gün ornimix kullanın 5 gün vitamin probiyotik ve karaciğer koruması için sedechol kullan ishali geçmezse 5 günde neo terramycn antibiyotik kullanabilirsin.

Nurbay

Yeni Üye

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
O taşı çıkar çöp o ve kuşa düzenli olarak probiyotik verelim iyiye gidiyor her ne yaptıysan aynı şekilde devam

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
3 gün ver sonrasında tekrar ederse kronikleşmiş demektir bu durumda sadece bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekir 👍 yani iyi karışım yem, Multivitamin ve probiyotik hatta mama ver sebze , meyve

Nurbay

Yeni Üye
3 gün ver sonrasında tekrar ederse kronikleşmiş demektir bu durumda sadece bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekir 👍 yani iyi karışım yem, Multivitamin ve probiyotik hatta mama ver sebze , meyve
Tamam abi teşekkür ederim evet bu sorun bir sene öncede vardı geçmişti şimdi tekrarladı sanırım kronik . İnşallah bir şey olmaz kuşuma abi diğer kuşumu da sana sormuştum dıskısında yem vardı kum önermiştin artık kafeste kum hep var ama dıskıda yem yine devam ediyor düzelmedi bunun için ne yapabilirim

Üst Alt