• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Halsiz kalan kanarya

Burcuburcu1

Aktif Üye
Dışkı fotoğrafı da attım sizce nesi var?

Burcuburcu1

Aktif Üye
Elimde POLİVİT Marka şurup ve tollisan med. b vitamini var hangisini kullanayım bu kuşta?
Elma sirkesi, limon katayım mı suyuna?

Burcuburcu1

Aktif Üye
Kuş ishal olmuş bir kaç dışkısı bu şekilde. Ne yapabilirim acaba 🤔 yardımcı olur musunuz

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Polivit vermeyin ona bir dilim elma bir günlüğüne verin bide bulabilirsineniz cesamolin toz alınız bağırsaklar düzelir evde yemden başka bişey vermeyin.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kanlı ishalden kuş kurtarmak biraz zordur ilk önerim veteriner hekim ama kanatlı uzmanı olacak..eğer bulunduğunuz yerde yoksa size özelden ilaç yazıyorum ve tedavi yöntemini anlatıyorum geçmiş olsun

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Dışkının değişimi iyi değil peki kuşun durumu nasıl?

Burcuburcu1

Aktif Üye
Dışkının değişimi iyi değil peki kuşun durumu nasıl?
Halsiz, bitkin duruyor. Uykulu değil sürekli yem yiyor ama ötmüyor hiç. Tam iyileşir gibi oluyor sonra yenidenn bozuluyor bir de yemleri çok saçıyor bir iki tane yedikten sonra dağıtıyorr yemleri kafesin her yerine sanki streste gibi yapıyor. Bir de ishal olduğu için sade yem aldım galiba içindenn başka bir şey arıyor.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Halsiz, bitkin duruyor. Uykulu değil sürekli yem yiyor ama ötmüyor hiç. Tam iyileşir gibi oluyor sonra yenidenn bozuluyor bir de yemleri çok saçıyor bir iki tane yedikten sonra dağıtıyorr yemleri kafesin her yerine sanki streste gibi yapıyor. Bir de ishal olduğu için sade yem aldım galiba içindenn başka bir şey arıyor.
Kuşu kanlı ishalden bu Duruma getirmek iyi bir sonuçtur.. tedavi güzel bu şekilde devam ediniz.. daldari da yerler verebilirsiniz. bide pirilla alıp verin iyi gelir