• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Halsiz kalan kanarya

Burcuburcu1

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar bir akrabamın kanaryası hasta olmuş ve bana getirdi sen de vitamin felan var diye.
Bende ki vitaminler hep muhabbet kuşu için kanarya için de olur mu?
Kanarya dan anlayan varmı aranızda? Resimleri aşağıda hastalığı ne olabilir sizce? Yardım eder misiniz
qwrqw.jpegrqwr.jpegrqwrqw.jpeg

Burcuburcu1

Aktif Üye
Dışkı fotoğrafı da attım sizce nesi var?

Burcuburcu1

Aktif Üye
Elimde POLİVİT Marka şurup ve tollisan med. b vitamini var hangisini kullanayım bu kuşta?
Elma sirkesi, limon katayım mı suyuna?

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Polivit kullanabilirsin. Kanaryalardan pek anlamam ama dışkı ve kuşun duruşu hasta gibi gelmedi bana. Kuşun biryere çarpma ihtimali var mı acaba. Odaya salindiginda vs.

Ronay Ayk

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Daha net dışkı resimleri atar mısınız ? iştahsızlık var mı?

Burcuburcu1

Aktif Üye
Kuş ishal olmuş bir kaç dışkısı bu şekilde. Ne yapabilirim acaba 🤔 yardımcı olur musunuz

Sehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Polivit vermeyin ona bir dilim elma bir günlüğüne verin bide bulabilirsineniz cesamolin toz alınız bağırsaklar düzelir evde yemden başka bişey vermeyin.

Burcuburcu1

Aktif Üye
Polivit vermeyin ona bir dilim elma bir günlüğüne verin bide bulabilirsineniz cesamolin toz alınız bağırsaklar düzelir evde yemden başka bişey vermeyin.
IMG_20210119_145451.jpg
Kanlı ishal yapıyor kuş ilaç vermem gerekiyor ne yapabilirim. Hangi ilaç doğru olur Sizce

Sehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Kanlı ishalden kuş kurtarmak biraz zordur ilk önerim veteriner hekim ama kanatlı uzmanı olacak..eğer bulunduğunuz yerde yoksa size özelden ilaç yazıyorum ve tedavi yöntemini anlatıyorum geçmiş olsun

Burcuburcu1

Aktif Üye
IMG_20210123_200531.jpg
Kuşun yaptığı son dışkı fotoğrafı bu şekilde. Sizce durumu nasıl? Tetramezatin, pirinc suyu, patates haşlaması, elma sirkesi her gün tek tek bunlari verdim.

Sehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici

Sehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Dışkının değişimi iyi değil peki kuşun durumu nasıl?

Burcuburcu1

Aktif Üye
Dışkının değişimi iyi değil peki kuşun durumu nasıl?
Halsiz, bitkin duruyor. Uykulu değil sürekli yem yiyor ama ötmüyor hiç. Tam iyileşir gibi oluyor sonra yenidenn bozuluyor bir de yemleri çok saçıyor bir iki tane yedikten sonra dağıtıyorr yemleri kafesin her yerine sanki streste gibi yapıyor. Bir de ishal olduğu için sade yem aldım galiba içindenn başka bir şey arıyor.

Sehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Halsiz, bitkin duruyor. Uykulu değil sürekli yem yiyor ama ötmüyor hiç. Tam iyileşir gibi oluyor sonra yenidenn bozuluyor bir de yemleri çok saçıyor bir iki tane yedikten sonra dağıtıyorr yemleri kafesin her yerine sanki streste gibi yapıyor. Bir de ishal olduğu için sade yem aldım galiba içindenn başka bir şey arıyor.
Kuşu kanlı ishalden bu Duruma getirmek iyi bir sonuçtur.. tedavi güzel bu şekilde devam ediniz.. daldari da yerler verebilirsiniz. bide pirilla alıp verin iyi gelir

Üst Alt