• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

    Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Gouldian (gökkuşağı) ispinozu Üretimi

Ronay Ayk

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör
Katılım
20 Ağu 2018
Mesajlar
2,645
Tepkime puanı
2,704
Puanları
113
Yaş
28
Gouldian (gökkuşağı) ispinozu Üretimi

Vahşi Gouldian (gökkuşağı) ispinozu yağışlı mevsimin sonunda ürerler.Gouldian (gökkuşağı) ispinozu üretimi hakkında kısaca bilgi verelim.Erkek ve dişi bütün bir sezon boyunca birlikte kalacak. Ebeveynler, 14 ila 16 günlük kuluçka sürecinden sonra yumurtadan çıkacak olan gökkuşağı ispinozu bir yuva içinde dört ila sekiz yumurta bırakır. Bir sezonda birkaç yuvaya bırakıp kaldırabilirler ve bir sene de gouldian (gökkuşağı) ispinozlar içinde 20'ye kadar yumurta yapabilir yavru büyütebilir.Gouldian (gökkuşağı) finchspinozu yavruları üç haftalık olduklarında yuvadan çıkarlar. Şu anda, tüyleri rengarenk ebeveynlerinin aksine sıkıcı bir zeytin yeşili.Gouldian ispinozu yavruları yaklaşık dokuz hafta sonra, kuşun renkli yetişkin tüyleri büyümeye başlayacaktır.

Golden finch ülkemizde gökkuşağı ispinozu ( Chloebia gouldiae ) yavruları gibi birçok ispinoz türünün yavrularının gagalarının yanlarında papilla adı verilen parlak nodüller ve ağızlarının iç kısmında işaretler vardır. Bunlar birlikte, ebeveynleri karanlık yuva boşluklarındaki yavrularını ağızlarına besin yönlendirmek için bir tür "işaret" görevi görür. Her ispinoz türünün farklı bir papilla düzeni ve ağız işaretleri vardır. Her yavru bir yetişkine dönüştüğünde ve ebeveyn yardımı olmadan yemeye başladığında, papilla ve işaretler yavaş yavaş kaybolur.

Gouldian (gökkuşağı) finch üretimi hakkında Öz Bilgiler :
Gouldian (gökkuşağı) ispinozu en çok :
8 yumurta yapabilir.Genelde 4-8 arası sayıda yumurtalar.
Gouldian (gökkuşağı) ispinozu yavrusu ne zaman tüylenir : 3 hafta sonra gökkuşağı yavruları tamamen tüylenir yuvana atlar.
Yetişkin tüylerinin rengine : 9 hafta sonra ulaşır.

Gouldian (gökkuşağı) ispinozu Üretimi ve Yavru videosu
 
Son düzenleme:
Üst Alt