• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Forpus Papağanı kıskançlık

Nyctophilia

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba arkadaslar
Ocak subat ayinda 45 günlük kobalt mavi dişi yavru edindik. Ele alıştırdık, ev içinde saatlerce serbest kaldı, duş u seve seve alıyordu. Ancak 6. Ayına dogru agresiflesmeye basladi.
Bizde eş olarak bir forpus daha alalım dedik. Amerikan Sarı erkek aldık. (kobalt ile ayni ay dogumlu)
Bir sure ayri kafeste durdular alistirmak için. Amerikan Sari erkek cok fazla uğraştirdi ancak el e alistirdik biraz biraz. Bu ay temmuz ayinda 7 ayları bitecegi için aynı kafese aldık ve eş tuttular sanırım. Dişinin bizimle oynamasini bize alışık olmasını kabul edemez gibi bize dikleniyor, biz bir reaksiyon vermek icin harekete geçtiğimiz an kaçıyor. Ayni kafesfeler evin salonunda ancak salona girince kafese uzak olsakta bazen bagiriyor erkek. Disiyi cok fazla mi kıskanıyor ne yapıyor anlamıyoruz. Dişinin bizle oynamasini istemez gibi. Yada ikinci alternatif yuvalik taktigimiz için dişi yi yuvaya girmeye mi ikna etmeye çalışıyor bilmiyorum. Cunku kafeste bazen dişiyi kovalıyor Tecrübeli üretici arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler..

Levent T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Forpus papağanları sahiplerini çok kıskanırlar... Başlıca özelliklerinden birtanesidir...

Levent T.

Eski Forumcu
Emektar Üye

Nyctophilia

Yeni Üye
Forpus papağanları sahiplerini çok kıskanırlar... Başlıca özelliklerinden birtanesidir...
Hocam sahipliginden değil, dişiyi cok kıskanıyor biz odaya adim atar atmaz bağıriyor erkek forpus. Yuva hazırlığında oldukları icin mi neden anlamadım.

Levent T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
O zaman kısa bir video rica edelim...