• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Forpus Papağanı Kafesi Nasıl Olmalı

Ronay Ayk.

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Editör

-Boyu: 12,5 cm (4,8 inç) , Ağırlık: 33 g  bir canlı olduğunu göz önüne alarak kafes boyutu seçimi yapılmalıdır.
Unutmayalım ki bu canlılar hayatını burda sürdürücek.Kesinlikle muhabbet kuşu kafesleri önermiyoruz.

- Çift bir forpus için 50cm*50cm*50cm gibi tek kuş için biraz daha küçüğü alınabilir.

-Oldukça harekeli ve oyuncudurlar. Bu nedenle kafeslerin geniş olması iyi olacaktır. Aynı zamanda kafeslerinde özel oyuncaklar
bulunması forpuslarınızı mutlu edecektir.
İnternette papağanlar için olan kaliteli , yutamayacağı şekilde oyuncaklar alınıp , kafesine bırakılabilir.

-Kafesi sakin ve rüzgar olmayan ,oda sıcaklığında soğuk olmayan yerde olmalıdır.
Yem kapları ve günlük değiştireceğiniz su kabı ve çok sayıda tünek olması iyi olucaktır.

orhnn

Yeni Üye
Merhaba, yakın zamanda edinmeyi düşündüğüm forpus papağanım için bir kafes arayışındayım fakat istediğim niteliklerde bulmakta güçlük çekiyorum. Bütçem maksimum 200 tl olabilir, forumdaki arkadaşların tavsiyesini almak isterim. Teşekkürler.

edit: 42 X 30 X 57.5 cm ebatlarında bir kafes buldum, fakat genişlik ve eninin de ~40 cm olmasını istiyorum.

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Merhaba, yakın zamanda edinmeyi düşündüğüm forpus papağanım için bir kafes arayışındayım fakat istediğim niteliklerde bulmakta güçlük çekiyorum. Bütçem maksimum 200 tl olabilir, forumdaki arkadaşların tavsiyesini almak isterim. Teşekkürler.

edit: 42 X 30 X 57.5 cm ebatlarında bir kafes buldum, fakat genişlik ve eninin de ~40 cm olmasını istiyorum.
45lik yada 50lik üretim kafesleri ne baktın mı onlar gayet uygun

orhnn

Yeni Üye
45lik yada 50lik üretim kafesleri ne baktın mı onlar gayet uygun
Merhaba Taha, bahsettiğiniz kafeslere bakmıştım ama açıkçası çıplak gözle görmediğim için almaktan çekiniyordum. Bu gün şans eseri ikinci el bir kafes aldım. Hem uyguna geldi hem de yem, darı, tünek vb eşyalar için biraz bütçem olmuş oldu. Nasipse önümüzdeki hafta da kuşumun ihtiyaç duyacağı diğer malzemeleri toplayacağım. 😌 Yorumunuz için teşekkür ederim.

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Merhaba Taha, bahsettiğiniz kafeslere bakmıştım ama açıkçası çıplak gözle görmediğim için almaktan çekiniyordum. Bu gün şans eseri ikinci el bir kafes aldım. Hem uyguna geldi hem de yem, darı, tünek vb eşyalar için biraz bütçem olmuş oldu. Nasipse önümüzdeki hafta da kuşumun ihtiyaç duyacağı diğer malzemeleri toplayacağım. 😌 Yorumunuz için teşekkür ederim.
Çok sevindim hayırlı olsun. Kuşunuzu sahiplendiğinizde sizi sürekli görmek isteriz burada ☺

Serkhan79

Müdavim
hayırlı olsun, neden forpus tercih ettiğinizi sorabilir miyim?