• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! Forpus Kuşlarım Yumurtanın Üzerine Yatmıyor! (Konu Çözüldü)

Deniz Ve Güneş

Yeni Üye
Öncelikle Merhaba,forpus kuşlarım yaklaşık 2 haftaya yakın bir süre önce yumurtladı ve ilk yumurtayı yedi.Bende bir tane gerçek forpus yumurtası + 2 tanede sahte yumurta aldım ve yuvalığa koydum Yumurtayı Koyalı Bugün 3. gün Oldu.Yumurtaya birşey olucak diye korkuyorum hiç yumurtanın yanına gitmiyor hep yuvalığın dışında sizce yumurtayı başka yöntemlede çıkartabilirmiyim? Şimdiden Teşekkürler.

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba ailemize hoşgeldiniz 😊
Forpus papağanları oldukça zekidir sahte yumurtayı anlarlar bu yüzden size önerim sahteleri alın hatta gerçeğide muhtemelen bozulmuştur onu da alın ve diğer kuluçkaya hazırlanmaları için şans verin..bu arada kuşlarinizin görsellerini bekleriz 😊

kushastasi

Yeni Üye
Kaçıncı kez yumurtluyorlar. Eğer daha yenilerse bu durumlar normal bence sahteleri alın ama gerçek olan biraz kalsın onun çıkmadığını görünce yatması gerektiğini anlayacaktır.
Öncelikle Merhaba,forpus kuşlarım yaklaşık 2 haftaya yakın bir süre önce yumurtladı ve ilk yumurtayı yedi.Bende bir tane gerçek forpus yumurtası + 2 tanede sahte yumurta aldım ve yuvalığa koydum Yumurtayı Koyalı Bugün 3. gün Oldu.Yumurtaya birşey olucak diye korkuyorum hiç yumurtanın yanına gitmiyor hep yuvalığın dışında sizce yumurtayı başka yöntemlede çıkartabilirmiyim? Şimdiden Teşekkürler.

Furknmurat58

Eski Forumcu
Yumurta yemesi b.ihtimal kalsiyum eksikliği dolayısıyla yada o yumurtadan yavru çıkmayacağını anlamıştır biraz mamasına kalamar tozu ekleyin yumurta kabuklarını ekleyin :) Üretim için en önemli etken kuşları iyi hazırlamaktır kuşlarınızı güzelce bakımdan geçirin derim yumurtaları alıp mama takviyesi eksik etmeyin 2 günde bir verin güzel bir kuluçka geçirsinler

Deniz Ve Güneş

Yeni Üye
Herkese Teşekkürler Geçen Haftadan Beri Yuvalıkdan Çıkmıyorlar :) Ve Yeni Yumurtalarda Yolda Herkese Kolay Gelsin.