• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

    Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Fife Fancy Kanarya Özellikleri Bakım ve Beslenme

Ronay Ayk

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Mubiş Uzmanı
Katılım
20 Ağu 2018
Mesajlar
1,314
Tepkime puanı
314
Puanları
83
Yaş
27
Fife Fancy Kanarya

Küçük boyutuna rağmen, "Fife Fancy" kanarya çok canlı ve yeni başlayanlar için iyi bir seçim olacaktır. Bu hoş küçük kuş oldukça dayanıklı, hastalığa eğilimli değildir, tüm kanarya renklerinde gelirler ve erkeğin harika hoş bir ötümü vardır. Ayrıca iyi yavru bakıcıdırlar.Fife Fancy kanarya, renk veya ötüm yerine fiziksel özellikler için yetiştirilen bir tip kanarya dır . 1950'lerde Fife bölgesinde ve çevresinde İskoç yetiştiricileri tarafından geliştirilen daha yeni bir kanarya çeşididir. Sınır süslü kanarya'nın daha küçük bir versiyonudur. Sınırın daha büyük bir kuş haline getirilmesine vurgu yapan özel İskoçlar, çabalarını Sınırın orijinal standardını geri getirmeye adadı. Böylece Fife fancy kanarya ortaya çıktı ve dünyanın dört bir yanındaki insanların sevgisini kazandı.

fife fancy.jpg

Fife Fancy Kanayası Tarihçesi

Son zamanlarda geliştirilen "tip" kanaryalardan biri olan Fife Fancy Kanarya'nın iyi belgelenmiş bir tarihi var. 1950'lerde İskoçya'nın Fife ilçesinde ve çevresinde geliştirildi. Bugün yaklaşık 14 cm (5 1/2 inç) ulaşan daha büyük bir kuş olarak geliştirilen Sınır Kanarya'nın daha küçük bir versiyonudur. Fife'in gelişimi, sınırları 11,4 cm (4 1/2 inç) olan bir kuş olan orijinal küçük standart olan Sınırları geri getirme çabalarının sonucuydu. 1957'de Kircaldy, İskoçya'da bir toplantı çağrıldı ve bu küçük kuşta uzmanlaşan yeni bir topluluk (dernek) kuruldu. Fife Fancy Kanarya resmi olarak kabul edildi ve büyük bir destek gördü.

Fife Fancy Bakım ve Besleme

Geniş bir kafes gerekir. Ayak egzersizi için dikey çubuklar ve farklı boyutlarda küçük tüneller içeren bir kafes sağlayın. Kanarya'nın tünemek (uyku) için kafeste en az 1 tünek yerleştirin. Kafes yüksek bir yere yerleştirilmelidir.Kanaryalar çoğunlukla kanarya tohumu ve nijer tohumu yer. Vitamin kaplı kanarya tohumu karışımları bir evcil hayvan mağazasında kolayca bulunabilir. Yeşillikleri çok severler ve günlük olarak küçük bir kalsiyum ile birlikte bir mürekkepbalığı şeklinde sunulabilir.Banyo yapmayı severler, bu yüzden bir kuş banyosu önerilmelidir. Kafes temizleme ve ayak parmağı tırnağı, kanaryalar için gereken tüm bakımla ilgilidir.Fife Fancy Beslenmesi diğer kanaryalarla aynıdır.

Fife Fancy Kanarya Üretimi

Fife Fancy Kanarya üretimi
, yeni başlayanlar için iyi bir seçim olmasını sağlayan hazır bir damızlıktır. Çoğu kanarya kaliteli gıda, aydınlatma, güvenli çevre ve koşullandırma ile sağlandığında kolayca ve kolayca ürer. Çoğu kanarya için üreme mevsimi genellikle Aralık ayından Nisan ayına kadardır. En iyi üreme kafeslerinde yetiştirilirler, yumurtalarını bir yuvaya bırakırlar. Dişi günde bir tane olmak üzere 3 ila 6 yumurta bırakır. Bir dişinin sadece iki kuluçkasına izin vermek en iyisidir. Fancy Kanarya genellikle yavrularını yetiştirmede iyidir.

Fife fancy kanarya VİDEOSU

 
Üst Alt