• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Enfeksiyon ve ishal

asli55

Yeni Üye
Merhabalar. 9 tane sultan papaganim var . Kuslarimdan biri hastalandı halsizlik yem ve su icmeme. Kabarık ve dengede durma problemi vardi. ertesi gün veterinere goturmeme rağmen öldü. Aynı gün diğer yavrumda aynı şekilde rahatsızlandı. Hemen onu da götürdüm veteriner enfeksiyon dedi diğer kuşlardan ayirmami söyledi.veteriner kuşlar konusunda anladığım kadarıyla tam bilgili değil farklı birisini arayıp bu reçeteyi yazdı enfeksiyon olduğunu söyledi . İki serum verdi bı amoklovin antibiyotik verdi bir de şırınga da sarı renk vitamin ve bı karışım daha verdi söylediği aralıklarda uyguluyorum. Bugün ikinci günümüz hala halsiz ve ishali devam ediyor.ilk başta tamamen sulu idi sonra sümüksü hal aldı bugün ise dışkısı vücuduna yapışmıştı temizledim komple. Şuan beyazımsı yapiyor.hic birşey yemediği için şırınga ve ucu ile kursagina yem enjekte ediyorum .toz mamam var onu veriyorum. Size sorum tedaviyi ne kadar devam ettireyim ne kadar süre sürüyor bu hastalık bir de ne kadar aralıklarla yem yedireyim

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz
Kuşlarınizda ciddi bir virüs söz konusu verilen ilaçları ne şekilde veriyorsunuz?tedaviyi bütün kuşlara yapmanız gerekir çünkü aynı ortamda hepsine bulaşmıştır.ayrica günde an az 3 kere elle besleme yapmanız gerekmektedir.beraberinde probiyotik vermeniz lazım..nerede ikamet ediyorsunuz? ilaçların resmini görebilir miyim?

asli55

Yeni Üye
Hosbuldum.beylikduzumdeyim. İlaçların reçetesini ilk resimlerde koydum. resimleri simdi gönderiyorum .
Antibiyotik hariç diğer bütün ilaçları serumla karıştırıp suluklarina koydum hepsine veriyorum sadece antibiyotiği hasta yavruma kullanıyorum .İkişer ml serumlardan 0.5 diğer siringadakilerden gelecek şekilde koyuyorum
Veteriner normal suyu tamamen kaldırttı. Hastayı ayırdım şuan iki gün geçti diğerlerinde bişey yok gibi.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Diğerlerinde bişey yok olduğunu düşünüyorsanız sadece hastaya bir hafta tedavi uygulayın.elle besleyin ve ağız kenarını ılık suyla temizleyin.hastanin altına temiz kağıt havlu koyun yarın bir dışkı daha görelim.beslemeyi günde en az 3 kere yapın.daldari ve aspur verin kuşunuza peki amoklavin i nasıl veriyorsunuz?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Amoklavin 4 damlayı bir kerede vermeyin ağızdan fazla olur.iki damla yeterlidir

asli55

Yeni Üye
Şırınga ile dört damla ağzına damlatiyorum

asli55

Yeni Üye
Sabah akşam dörder damla ama iki damla mi vereyim

asli55

Yeni Üye
Bir de probiyotik alayım mı takviye ve nasıl vereyim

asli55

Yeni Üye
Son bişey daha dal darı ve aspur demişsiniz ama kendi hiç beslenemiyor sadece ben şırınga ile besliyorum nasıl verebilirim

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
4 damla fazla olur üstelik probiyotik vermiyorsaniz karaciğeri zedeler.diyazm 256 alıp onu da besleme mamasina katabilirsiniz

asli55

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için yarın tekrar foto atarım size

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Son bişey daha dal darı ve aspur demişsiniz ama kendi hiç beslenemiyor sadece ben şırınga ile besliyorum nasıl verebilirim
Yere yem koyup denediniz mi? Sadece besleme maması yetersiz olur.kabugu soyulmuş muhabbet yemi verin veya kendiniz yedirin

asli55

Yeni Üye
Denedim sürekli dal darı koyuyorum yemiyor bir de elde deneyeyim

asli55

Yeni Üye
Dışkısı bugün bu şekilde
Biraz daha haraketli
Kaşınmaya çalışıyor ama dengesini kaybediyor

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Dediğim şekilde devam edin inşallah bir sonuç alırız.. durumu ile ilgili bizi bilgilendirirseniz sevinirim

asli55

Yeni Üye
Tekrar merhaba
Ne yapacağımı şaşırdım düzelmiyor
İlaçların etkisi yok
Mama yedirdikten sonra çok zor toparliyor kendini acı çekiyor gibi
Kafası sürekli ensesine doğru geride tutuyor
Dengede durmada zorluk çekiyor

S

stevemaster68

Yasaklı
Tekrar merhaba
Ne yapacağımı şaşırdım düzelmiyor
İlaçların etkisi yok
Mama yedirdikten sonra çok zor toparliyor kendini acı çekiyor gibi
Kafası sürekli ensesine doğru geride tutuyor
Dengede durmada zorluk çekiyor
biligili kişiler yazar birazdan

asli55

Yeni Üye
İnşallah ama acı cekmesine dayanamıyorum . Suan bu hariç 7 papağanım kaldı . İşin garip yanı aynı kuluçka yavrularimdan iki tane vardı onlar hastalandı sadece diğer kuslarimda sıkıntı yok

Üst Alt