• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

duvara çarpıp yere düşen kuşta şok..

yagmuresra

Yeni Üye
merhaba
11 gündür bizde olan kuşumuzu son 5 akşamdır çıkaıyorum,bir tur atıp sonra kafese koyuyorum.
2 tur atıyo cok koacak yer belırleyemedı henüz biraz çarpa çarpa ama genelde yumusak inişlerle kondu bıyerlere.
ama dün akşam 2 tur atıp yoruldu ve perdelere çarpıp ordanda koşu bandımın lastik olan zemınine düştü ordanda yere..yere sert çarpmadı lastık onu yavaşlattı
ama öyle bir donup kalmıştı ki sıfır tepki..önce ürkmesin diye yavaşça parmagımı uzattım tepkı yok..
yanastırdım başını boynunu sevdim,göğsüne parmagımı bastırdım hiç çıkmadı twepkı vermedi.artık bi zaman sonra parmakla göğsünden ittirince parkede geri geri kaymaya başladı yine tepki sıfır.
mecburen avcuma aldım ilk 3 sn anlamadı sonra bı çırpındı ama o an koymuştum zaten kafese elımde toplam 5-6 sn anca kalmıstır yani.
kafese koyuncada sevdim baya kanat altlarını boynunu başını ayaklarını..hiç tepki yok
şoka girmiş olabilir mi?
fizyolojik bir sorun yok gibi duruyor,kafesteyken kanatlarını actık baktım,gagasını kontrol ettım kuyrugunu ayaklarını tırnaklarını..
ama put gibi:)
bu arada elden hiç korkusu yok artık,11 günde tek parmakla değil avuç içiyle sevsem dahi hiç kaçmıyo,zannımca güven oluştu aramızda ama henüz benı görünce kafes tellerine atlama yada telllere yanaşma durumu yok.sadece izliyor pür dikkat..
konuya dönersek,kuşunda böyle bir şok deneyimlemiş olan var mı?
trawmatık gibi durmuyor ama sonrasında bir sıkıntı yaşarmıyız?
çok uzun oldu,kusura bakmayın:)

yagmuresra

Yeni Üye
Peki şuan yem yeme su icmede bir sıkıntı var mı durgunluk halsizlik gibi
sabah herhangi bir sorun yok gibiydi ama sakin bir kuş zaten çok gözlemci.
akşam bu olay yaşandıktan sonra kafesteyken parmagımdan yem yedi ve yine parmagımı suya batırıp veriyorum bazen,o şekılde su da içti..
sorun yok gibi..
ama geldıgınden beri halsiz gibi değil ama hareketsiz bir kuş.hiçbir hastalık belırtısı göremıyorum ama sessizce ve sürekli bir takıp halınde..
fazla ötmüyor ama korkma çırpınma kaçma gibi şeyleri de yok..
bu kuşun karakteri ya çok sakin ya da zamanla çok akıllı bişey olacak