• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Karın gurultusu

gozde

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar. Önceki konumda da anlatmıştım fakat tekrar yazayım. Dediğiniz gibi probiyotik takviyesi yapıyorum kuşa fakat işe yaramadı. Bundan 1-2 ay önce göz nezlesi olmuştu kuşum. Gentagutla geçirdim. Ardından buradaki veteriner kuşta solunum yolu enfeksiyonu olduğunu söylemişti. Solunum ilaçlarını denizliden temin edemediğim için başta baytrill verdim geçmedi. Daha sonra mersine gitmiştim oradaki veterinerden enrocure neocure almıştım onları verdim kullnım şekline uygun olarak. Fakat solunumu hala geçmedi. Bugünlerde yeni bir durum fark ettim. Dışkılarken ishal gibi ses çıkarıyor. Fakat çıkan dışkıda su yok. Yeşil kısmı az. Bazen kupkuru dışkılıyor. Dışkısı kuruyunca siyah renge dönüyor. . Kuyruğu çok fazla aşağı yukarı yapıyor. Ve kıyafetlerim olsun tülü olsun. Parçalayıp yiyor galiba. Yeminde de bir sorun yok. Bulunduğum yerde veterinerler pek anlamıyor ya da önemsemiyor. Kuruluk ya da bapırsak enfeksiyonu olabilie internetten baktığıma göre. Yardımcı olabilir misiniz nasıl emin olabilirim jastalıktan ? Eczaneden temin edebileceğim bir ilacı var mıdır

gozde

Yeni Üye
Dışkıda bir sorun yok ama hafif bir solunum sorunu mu yoksa ilaclik bir durum mu tam emin olamadım müsait olunca üstatlar dönüş yapacaktır merak etmeyin acil bir durum görünmüyor 🙏
Solunumu için ilaç kullanmıştım geçmedi sıkıntı solunumda değil galiba

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Öncelikle merhabalar. Önceki konumda da anlatmıştım fakat tekrar yazayım. Dediğiniz gibi probiyotik takviyesi yapıyorum kuşa fakat işe yaramadı. Bundan 1-2 ay önce göz nezlesi olmuştu kuşum. Gentagutla geçirdim. Ardından buradaki veteriner kuşta solunum yolu enfeksiyonu olduğunu söylemişti. Solunum ilaçlarını denizliden temin edemediğim için başta baytrill verdim geçmedi. Daha sonra mersine gitmiştim oradaki veterinerden enrocure neocure almıştım onları verdim kullnım şekline uygun olarak. Fakat solunumu hala geçmedi. Bugünlerde yeni bir durum fark ettim. Dışkılarken ishal gibi ses çıkarıyor. Fakat çıkan dışkıda su yok. Yeşil kısmı az. Bazen kupkuru dışkılıyor. Dışkısı kuruyunca siyah renge dönüyor. . Kuyruğu çok fazla aşağı yukarı yapıyor. Ve kıyafetlerim olsun tülü olsun. Parçalayıp yiyor galiba. Yeminde de bir sorun yok. Bulunduğum yerde veterinerler pek anlamıyor ya da önemsemiyor. Kuruluk ya da bapırsak enfeksiyonu olabilie internetten baktığıma göre. Yardımcı olabilir misiniz nasıl emin olabilirim jastalıktan ? Eczaneden temin edebileceğim bir ilacı var mıdır
Bağırsak için avidiar veya veterinerden sulfadimidin sodyum maddeli ilaç temin edebilirsiniz.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Gözden kaçmış bir konu video ve fotolar açılmıyor.. linkin süresi geçmiş.. neyse size tek önerim karaciğer röntgeni çektirin 👍 önerilen başka ilacin faydasından çok zararı olacağını düşünüyorum.. tahlil yapacak bir yer yoksa eğer isterseniz avi-chol diye bir karaciğer koruyucusu var versele laga marka onu temin edebilirsiniz..onu düzenli şekilde kullanın.. kullandıktan bir hafta sonra durumu ile ilgili sonuçlari bizimle paylaşın yardımcı olalım..