• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Genetik CENNET PAPAĞANI VEYA SEVDA PAPAĞANI EŞ SEÇİMİ

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
ÖNEMLİDİR LÜTFEN DİKKATE ALINIZ HAYVANLARINIZA YAZIK ETMEYİNİZ.

Bu aralar çok sıklıkla karşılaştığım bir ddurum. Cennet yada sevda papağanlarına eş alırken petshopcuların cennet papağanına sevda vermesi. Yada sevda papağana sırf kuşum satılsında benden çıksın da ne olursa olsun mantığıyla hareket ettiği bir durum. Gerçekten çok canımı sıkmaya başladı bir hafta içinde karşılaştığım 3. Kişi petshoptan cennet papağanına eş istiyor petshop eş olur birşey olmaz diyip ( BİLGİSİ BILE YOK HALBUKİ SONUÇLARINDAN) Veriyor kullanıcılara. İşini düzgün yapmayan Petshopculara lafı zaten anlatamıyoruz anlatamadıkta en azından kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı ben bu yazıyı yazma gereği duydum Hatırlatma yapmak istedim.

Konuya gelecek olursak. Cennet papağanı ile sevda papağanı evet genetik olarak aynı familyadandır ikiside lovebird olarak geçer yalnız burası önemli husus ikisi birniriyle eş olmaz. Olursa ne olur İNSAN-MAYMUN çiftleşmesini düşünün. (BİRAZ KABA OLDU KUSURA BAKMAYIN) Ne kadar saçma ıyy dediğinizi duyar gibiyim. Buda tıpkı böyle birşeydir. Peki eşleştirireniz ne olur? Evet yavru alırsınız ama yarısı cennet yarısı sevda papağanı olur. HİBRİT yavru olur. HİBRİT yavru nedir? Katır yani kısır hayvan olur ve genetik bozukluğa sahip hayvanlar olur. Ömürleri kıss olur sakat yavrular doğabilir.

PEKİ CENNET VE SEVDA PAPAĞANI AYRIMI NASIL YAPABİLİRİM?

ÖNEMLİ OLAN BİR HUSUS VARDIR VE %100 DÜŞÜNMENİZE BİLE GEREK KALMADAN. GÖRDÜĞÜNÜZDE ANLAYACAĞINIZ DETAYDIR.

Ekli dosyayı görüntüle 15665

PEKİ BU DETAY NEDİR GÖZ BANTLARI.YUKARIDAKİ GÖRSELDEKİ CENNET PAPAĞANIM ÇİKONUN GÖZLERİNE DİKKATLE BAKTIĞINIZDA BEYAZ GÖZ KAPAĞI GÖRÜRSÜNÜZ BU CENNET PAPAĞANLARINDA OLUR.

Ekli dosyayı görüntüle 15666

BUDA SEVDA PAPAĞANIM ÇITIR. GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ GÖZ BANTI YOK.

ANLATTIĞIM HUSUSLARA DIKKAT EDERSENİZ SİZDE PROBLEM YAŞAMAZSINIZ.

HEPİNİZE GÜZEL HOBILER DİLİYORUM

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Bilgilendirme için teşekkürler. Yakın zamana kadar ikisini aynı sanıyordum bende,öğrenince şaşırmıştım.

Maşallah yavrulara çok güzeller.Bir cennet papağanı da ben almak istiyorum, çok tatlı sizin çiko. 🤭

haliloztkin

Aktif Üye
ÖNEMLİDİR LÜTFEN DİKKATE ALINIZ HAYVANLARINIZA YAZIK ETMEYİNİZ.

Bu aralar çok sıklıkla karşılaştığım bir ddurum. Cennet yada sevda papağanlarına eş alırken petshopcuların cennet papağanına sevda vermesi. Yada sevda papağana sırf kuşum satılsında benden çıksın da ne olursa olsun mantığıyla hareket ettiği bir durum. Gerçekten çok canımı sıkmaya başladı bir hafta içinde karşılaştığım 3. Kişi petshoptan cennet papağanına eş istiyor petshop eş olur birşey olmaz diyip ( BİLGİSİ BILE YOK HALBUKİ SONUÇLARINDAN) Veriyor kullanıcılara. İşini düzgün yapmayan Petshopculara lafı zaten anlatamıyoruz anlatamadıkta en azından kullanıcıları bilgilendirmek amaçlı ben bu yazıyı yazma gereği duydum Hatırlatma yapmak istedim.

Konuya gelecek olursak. Cennet papağanı ile sevda papağanı evet genetik olarak aynı familyadandır ikiside lovebird olarak geçer yalnız burası önemli husus ikisi birniriyle eş olmaz. Olursa ne olur İNSAN-MAYMUN çiftleşmesini düşünün. (BİRAZ KABA OLDU KUSURA BAKMAYIN) Ne kadar saçma ıyy dediğinizi duyar gibiyim. Buda tıpkı böyle birşeydir. Peki eşleştirireniz ne olur? Evet yavru alırsınız ama yarısı cennet yarısı sevda papağanı olur. HİBRİT yavru olur. HİBRİT yavru nedir? Katır yani kısır hayvan olur ve genetik bozukluğa sahip hayvanlar olur. Ömürleri kıss olur sakat yavrular doğabilir.

PEKİ CENNET VE SEVDA PAPAĞANI AYRIMI NASIL YAPABİLİRİM?

ÖNEMLİ OLAN BİR HUSUS VARDIR VE %100 DÜŞÜNMENİZE BİLE GEREK KALMADAN. GÖRDÜĞÜNÜZDE ANLAYACAĞINIZ DETAYDIR.

Ekli dosyayı görüntüle 15665

PEKİ BU DETAY NEDİR GÖZ BANTLARI.YUKARIDAKİ GÖRSELDEKİ CENNET PAPAĞANIM ÇİKONUN GÖZLERİNE DİKKATLE BAKTIĞINIZDA BEYAZ GÖZ KAPAĞI GÖRÜRSÜNÜZ BU CENNET PAPAĞANLARINDA OLUR.

Ekli dosyayı görüntüle 15666

BUDA SEVDA PAPAĞANIM ÇITIR. GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ GÖZ BANTI YOK.

ANLATTIĞIM HUSUSLARA DIKKAT EDERSENİZ SİZDE PROBLEM YAŞAMAZSINIZ.

HEPİNİZE GÜZEL HOBILER DİLİYORUM
bilgiler için teşekkürler ben şuana kadar aynı sanıyodum hatta haberim olmasa farketmeden rengine bakarak kuş alabilirdim

Maviş Paşa

Tutkulu
Bende aynı sanıyordum bunları 🤔 demekki değilmiş. Öğrenmiş olduk Teşekkürler

Comandante

Yeni Üye
Malesef benim de başıma gelen bir olay bu.Tecrübesizlikten dolayı bende böyle bir yanlış takım sahibi oldum.

Feyza T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Malesef çok sorun yaşanıyor bu konuda, bilgilendirme için çok teşekkürler elinize sağlık hocam 🙏 çıtır ve çikoya selamlar ikisi de çok güzeller maşallah 🧿🧿

Mert.

Eski Forumcu
Bende ayırt edemiyordum sizin sayenizde artık ayırt edeceğim tşk ederim