• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Burnundaki kızarıklık neden?

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
CYMERA_20210114_111919.jpg
Günaydın arkadaşlar, kuşum burnunu çok kaşıyor ardından aksırma gibi sesler çıkartıyor. Burun akması yok ama çok kaşıdığı için gördüğünüz gibi çok kızarık duruyor. Terramiycin sürdüm dün gece ama sanki faydası yok gibi. 🤔😔

Ronay Ayk

Emektar
Yetkili Kurucu
Editör
Alerjik bir durum gibi toz vb veya herhangi bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.Siz vitamin takviyesi yapın.

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
Alerjik bir durum gibi toz vb veya herhangi bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.Siz vitamin takviyesi yapın.
Vitamin ilaç tedavisi nedeniyle 1 haftadır her gün bir miktar almıştı aslında

Ronay Ayk

Emektar
Yetkili Kurucu
Editör
Ben önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum dikkat et sadece cereyan da kalmasın.Siz yarın gerin vitamim yine sorun olmaz.

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
Ben önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum dikkat et sadece cereyan da kalmasın.Siz yarın gerin vitamim yine sorun olmaz.
Mantar başlangıcı değildir umarım ondan şüphelendim de

Ronay Ayk

Emektar
Yetkili Kurucu
Editör
Terramycin sürmüşsünüz zaten zannetmiyorum arada yaparlar bunu bizler bile ara ara hapşurmalar vb yapıyoruz bence sorun yok.

Sehmus BAKIR

Emektar
Yetkili Kurucu
Üretici
Ne şekilde kaşiyor? Merve bir video yollarmisin

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
Ne şekilde kaşiyor? Merve bir video yollarmisin
Tam burnunun delikleri ve çevresi kaşınıyor hatta kaşıya kaşıya üstteki tüyleri hafiften dökülmeye başlamış fotoğrafta belli oluyor dikkatli bakınca. Video çekmeye çalışırım yakalayabilirsem atarım tabi

Sehmus BAKIR

Emektar
Yetkili Kurucu
Üretici
İlaçlara devam ediyor musun? Kaç gün oldu ? Dışkı ne durumda?

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
7 gün kullandık zaten 7 gün kullanmak gerekiyordu kontrole gidemedik dışkısı bazen düzeliyor nadiren yine ıslak geldiği oluyor onu da gönderirim.
Şehmus abi ben gece üşümesin diye biraz örtüyorum kenarlarından aslında temiz örtü dikkat ediyorum ama acaba o alerji yapmış olabilir mi? Oda sıcak ama belki üşür diye örtüyordum açıkçası.

Sehmus BAKIR

Emektar
Yetkili Kurucu
Üretici
7 gün kullandık zaten 7 gün kullanmak gerekiyordu kontrole gidemedik dışkısı bazen düzeliyor nadiren yine ıslak geldiği oluyor onu da gönderirim.
Şehmus abi ben gece üşümesin diye biraz örtüyorum kenarlarından aslında temiz örtü dikkat ediyorum ama acaba o alerji yapmış olabilir mi? Oda sıcak ama belki üşür diye örtüyordum açıkçası.
Ondan olabilir sen örtme bakalım yine yapacak mı.taze bir dışkı resmi yollasana Merve birde teramiycn deri melhemi kullan buruna

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
Tamam abi sabah akşam iyi mi yoksa günde bir kez mi

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
Ekli dosyayı görüntüle 20210114_160408.jpg

Abi güncel dışkı bu şekilde. Gün içerisinde sıvı olan kısım çoğalıp azalıyor. Eskisi gibi yeşil veya sarıya pek dönmüyor ama genelde şeffaf geliyor. Buna çok heyecanlı oluşu sebep olabilir mi? Çünkü yerinde durmuyor sürekli kafeste hareketli çıkmak istiyor bizden birini görse heyecanlanıyor dışkı sıvılasiyor hafiften. Bunu başka odaya aldım hafif los bir oda sessiz öyle olunca da dışkı gördüğünüz üzre bir tık daha derli toplu oluyor. Beynim yandı vallahi.
Bir de burun kenarlarındaki döken tüyler çıkar değil mi çok aklıma takıldı bu gece olmuş acayip moralim bozuldu. :(

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
Bir yerini düzeltiyorum bir yeri bozuluyor üstüne çok da düşmüyorum her şeyini eksiksiz yapıyorum ama neden boyle oluyor anlamıyorum 🤔

MERVE

Emektar
Editör
Mod Adayı
Orda ki tüyler dökülmüş mü? İlginç inşaallah ben yanlış görüyorumdur. Tüyler alerjiden de dökülebilir. Ama olmaya da bilir. Umarım basit bir allerjidir.
Evet dökülmüş dün gece olmuş nasıl olmuşsa

Ronay Ayk

Emektar
Yetkili Kurucu
Editör
Bir yerini düzeltiyorum bir yeri bozuluyor üstüne çok da düşmüyorum her şeyini eksiksiz yapıyorum ama neden boyle oluyor anlamıyorum 🤔
Merve sakin ol :) Dışkı fena değil ama biraz daha kıvamı oturmalı probiyotik ver sululuk artarsa bize at.Tüy dökülmesi ilaç kaynaklı olabilir vitamin eksikliği olabilir , alerji olabilir sana tavsiyem 3-4 gün terramycin süre devam ederse yaz bize , üstünü örtme tünekleri , tünekleri bir yıka dezenfenkte et.

Üst Alt