• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Ayak incinmesi

Şimal Kuş

Eski Forumcu
Merhabalar, ben okuldayken yine nasıl becerdiyse ayağını incitmiş bu sefer diğerlerinden daha öiddi sanırım çünkü hiç basmıyor tünekte adım atarken dengesini sağlamak için kanatlarını çırpıyor öyle adımını atıyor, inceledim kırık değil sanırım ama diğer ayağı kadar güçlü değil ittirmesi, bacakta bir şey var mı diye baktım ve şu şekilde bir şey gördüm, evet damar var orda ama yara gibi bir şeyde görünüyor (1.fotoğraf) daha sonra terramycin sürdüm masaj yaparak tünekte ayağını asla yere koymuyor ayak altıda fotoğrafta mevcut, hareketini kısıtladım yemlikleri ve suluğu tünek yanına taktım, tellere çıktığında bile o ayağını geride tutuyor, keyfide yok canım çok sıkıldı bu duruma

Ekli dosyalar

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Hayvan a nazar değdi 😔 geçmiş olsun kardeşim zorlamadan dolayı kan toplamış yayılır zamanla önemli olan kırık olmaması parmağını kavrıyor mu diye bak bakalım eğer kırılsa boşta sallanır benim gördüğüm kadarıyla incinmiş teramiycn ve hafif masaja devam et bir kaç gün içinde geçer inşallah Allah nazardan korusun 🧿

Şimal Kuş

Eski Forumcu
Hayvan a nazar değdi 😔 geçmiş olsun kardeşim zorlamadan dolayı kan toplamış yayılır zamanla önemli olan kırık olmaması parmağını kavrıyor mu diye bak bakalım eğer kırılsa boşta sallanır benim gördüğüm kadarıyla incinmiş teramiycn ve hafif masaja devam et bir kaç gün içinde geçer inşallah Allah nazardan korusun 🧿
Gerçekten öyle oldu Şehmus abi 😔 misafir gelmişti ikiside kur ötüşü yapıyorlardı ay ne güzel parkta gibi hissettim dediler 2 gün önce, böyle oldu😔 elimi ittirebiliyoe ama diğer ayağı gibi güçlü değil kırık değildir demi

Furknmurat58

Eski Forumcu
Gerçekten öyle oldu Şehmus abi 😔 misafir gelmişti ikiside kur ötüşü yapıyorlardı ay ne güzel parkta gibi hissettim dediler 2 gün önce, böyle oldu😔 elimi ittirebiliyoe ama diğer ayağı gibi güçlü değil kırık değildir demi
Geçmiş olsun, nazara gelmiş yavrucak diğeri gibi güçlü olmaz zaten incindiği için zayıf olur biraz kafesin bir yerine mi sıkıştırdı acaba durdul yere nasıl olmuş 🤦🏻

Şimal Kuş

Eski Forumcu
Geçmiş olsun, nazara gelmiş yavrucak diğeri gibi güçlü olmaz zaten incindiği için zayıf olur biraz kafesin bir yerine mi sıkıştırdı acaba durdul yere nasıl olmuş 🤦🏻
Arada bölme var eşiyle, tahminimce onunla uğraştı yine diğer tarafa geçmek için, ayağı iyileşsin çıkaracağım 2 oldu çünkü bölme yüzünden ayağını incitmesi, Allah korusun kırılacak diye korkuyorum

Furknmurat58

Eski Forumcu
Arada bölme var eşiyle, tahminimce onunla uğraştı yine diğer tarafa geçmek için, ayağı iyileşsin çıkaracağım 2 oldu çünkü bölme yüzünden ayağını incitmesi, Allah korusun kırılacak diye korkuyorum
Kafesten demekki normalde olmaması lazım böyle şeylerin sallanıyorsa aradaki tel sabitleseydin keşke tüle alıştık zatende☺

Şimal Kuş

Eski Forumcu
Kafesten demekki normalde olmaması lazım böyle şeylerin sallanıyorsa aradaki tel sabitleseydin keşke tüle alıştık zatende☺
Evet sallanıyor uğraştıkları zaman, sabitlemem gerekiyor öyleyse aylar önce tülden ayağını incitmişti o zamandan beri hiç tül kullanmadım ama sanki 1 kere inciline devamı mı geliyor anlamadım ki
Kırık olsa bu şekilde yapamaz değil mi
Şimdide incinmiş ayağıyla kafasını kaşıdı kırık değildir bence

Furknmurat58

Eski Forumcu
Evet sallanıyor uğraştıkları zaman, sabitlemem gerekiyor öyleyse aylar önce tülden ayağını incitmişti o zamandan beri hiç tül kullanmadım ama sanki 1 kere inciline devamı mı geliyor anlamadım ki
Kırık olsa bu şekilde yapamaz heralde değil mi
İncitmiş birşeyi yok 3,4 güne acısı geçsin düzelir

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Düzeliyor kardeşim geçmiş olsun

horrorshow

Yeni Üye
Kırık olsa bu şekilde yapamaz değil mi
Şimdide incinmiş ayağıyla kafasını kaşıdı kırık değildir bence
Aynısı başımıza gelmişti, 1 hafta kadar basamadı ayağını.
Terramycinle masaj yaparak iyileştirmiştik.
Videoda ciddi bir durum görünmüyor.

Şimal Kuş

Eski Forumcu