• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Ayak incinmesi

Zeynep25

Yeni Üye
Merhaba daha önce kuşumun ishal olduğunu yazdım beraberinde ayak incinmesi var şuan onu sormak istiyorum 1 haftadır ayağı böyle kırık değil çünkü morluk şişme vb.yok tüneğe tutunabiliyor tellerden tutunup bi tünekten diğerine geçiyor. Bazen düzelir gibi oluyor ama ayağını çok yoruyor ve akşam kullanmamak için elinden geleni yapıyor.resimdeki gibi bacağını esneyebiliyor. Uyurken sağ tarafına yatıyor. Ben ne yapabilirim acaba bu durumda.(Tünekleri kaldırayım tabanda dursun dedim ama kesinlikle durmayıp tellere tirmaniyor şuan sadece bi tünek bıraktım yemini suyunu yanına koydum ) ayağına bir şey sürdürmüyor hırçın bi kuş dokunamıyorum bile. Incinme mı olduğunu nasıl anlarım?

Zeynep25

Yeni Üye
Önceden incinen ayağının üzerine durup diğer bacagini da esnetebiliyordu şuan onu yapmak istemiyor. Kendini fazla yorup ağrısını artırdığından olabilir mi?

Zeynep25

Yeni Üye
Felç falan geçirmemiştir değil mi ? Tünekte durabiliyor ama

Son düzenleme:

Zeynep25

Yeni Üye
Reparil adlı ilacı sürdüm biraz tutmak için yordum ama ayağına ilaç sürerken hiç bağırmadı elime alışık olmadığı için benim elimi parçaladı biraz o kadar. Lütfen dua edin 🤲

Zeynep25

Yeni Üye
Veteriner arkadaşım terramycin ayağından açık yaraya bağlı enfeksiyon yok antibiyotik kullanma onun yerine ağrı kesici kullan dedi. Bunu da kuş üreticisi olanlar önerdi. Kullanmamda ne gibi bi sakınca olabilir ki?

Zeynep25

Yeni Üye
Veterinerden de onay alarak kullandım ama şuan içime bir şüphe düşürdünüz 😒

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Biraz zamanla düzelecektir..kremi kullanmaya devam edin 👍

Zeynep25

Yeni Üye
Tamam fakat ele alışık olmadığı için tutarken daha kötü olduğunu düşünüyorum o yüzden ara vereceğim mecburen

Mervet

Yeni Üye
merhaba aynı şeyi yaşadım, sık sık elle besleme yaptım ( dal darı ) B vitamini kullandım ve veterinerin verdiği kremi sürdüm. 10 güne iyileşti.

Zeynep25

Yeni Üye
Ben malesef krem süremiyorum vitamin ve beslenmeyle çözmeye çalışacağım yem yemek istemeyince önüne dal darı koyuyorum bende umarım iyi olurilk incindiginde gayet iyiydi sonra hiç basmamaya başladı kendini zorladı galiba tellere çıkıyordu falan. Yolculuk yapmak zorunda kaldım ve yanımda götürmedim klimaya maruz kalmasın yolculuk yaparken fazla sallanıp iyice kötü olmasın diye. Zaten gideceğim yer soğuk malesef.Ablam her akşam gidip kontrol edecek inşallah 😞

Zeynep25

Yeni Üye
Veterinere pazar günü dönünce götüreceğim inşallah o zamana kadar daha kötü olmaz tek umudum o