• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Ayağı kırık sanırım yardımcı olur musunuz

Alper

Yeni Üye
Merhaba yeni çıkan yavrularımdan yeşil olan uçubiliyor birazda olsa yürüyüyor üstüne basmadan fakat sarı olan kuşum elimde olduğu gibi duruyo bir ayağı parmağımı sıkıyor fakat diğerinde hiç can yok basamıyorda zaten hiç seside çıkmıyor ben sarı olana pipetle atel gibi bir şey yaptım internette öyle yazıyordu fakat doğru olduğundan emin değilim ne olmuş olabilir kuşlara yardımcı olursanız çok sevinirim

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba geçmiş olsun acaba dayak mi yediler 🤔neyse teramiycn deri melhemi sürün biraz zamanla düzelecektir ama beslendiğinden emin olun aksi takdirde elle besleme yapmanız gerekiyor

Alper

Yeni Üye
Annesi beslemiyormuş sanırım çok iştahlı yedi bıcırık kremi hemen yarın alıcam kendimde sağlıkçıyım zaten ayağına yaptığım atel işe yarar mı peki bir fikriniz var mı?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Ateli çıkarın kremi kullanın bir kaç güne geçer ayağında incinme var bide Yavru olduğu için çabuk iyileşir..atelin ayakparmaklariyla bir ilgisi yok sadece kuşların beslenmeye ihtiyacı var 👍

Alper

Yeni Üye
Çok sağ olun içimi rahatlattınız yardımlarınız için tekrardan çok teşekkür ederim 😊

Alper

Yeni Üye
Vardı hocam yürüyodu yeşil folluktan çıkalı 1 hafta oldu sarı hiç çıkmamıştı folluğun önünde yerde buldum düştü veya attılar annede beslemiyor

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Kurucu Üye
Vardı hocam yürüyodu yeşil folluktan çıkalı 1 hafta oldu sarı hiç çıkmamıştı folluğun önünde yerde buldum düştü veya attılar annede beslemiyor
yetersiz beslenme sonucunda olabilir o seviyeden düşse bile kırılma olmaz incinmiştir

Alper

Yeni Üye
Kafesten ayırdım ikisinide böyle bekliyorlar yeşil kendine bakabiliyor fakat sarı bakım istiyor☺

Alper

Yeni Üye
Ateli çıkarın kremi kullanın bir kaç güne geçer ayağında incinme var bide Yavru olduğu için çabuk iyileşir..atelin ayakparmaklariyla bir ilgisi yok sadece kuşların beslenmeye ihtiyacı var 👍
Yavruyu besleyemiyorum şırıngayla ağzına vermeye çalıştıkça kaçırıyor ağızını aşırı halsiz babası ile aynı kafese aldım babası verince yiyor biraz ama babada sadece gördüğüm 1 defa verdi o da saniyelik başka bir şey yapmam gerekir mi

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Elle besleme yapmanız gerekiyor 👍 petshoptan besleme mamasi ve aparatı temin ediniz.. kendiniz besleyin ayaklar iyileşene kadar günde iki kez besleyin ayrıca yere aspur ve daldari koyun

Mervet

Yeni Üye
ne olur son durumlarınıda yazın , önerilerinizi söyleyin