• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! Acil yumurtadan yavru cıktı dişi üstüne oturmaya devam edıyo

Nur Y.

Paylaşımcı
Bırtane yavru cıktı dısı ustune oturmaya devam edıyor kenara ayırmlı mıyım

Nur Y.

Paylaşımcı
Biraz kenara ayırdım tekrar altına aldı nefessiz kalır mı yavru bu saatte napıcagımı bilemıyorum

Nur Y.

Paylaşımcı
İçerisi yavru için pis gibi geldi bana temizleme yapmak gerekir mi

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Annenin yavruyu altın alması normal, sıcak tutmaya alışıyor. Anne yavruyu besliyor mu ona bakın.
Diğer yumurtalarda çıkınca temizlersiniz.Yuvalık içine folluk almanız hem temizlik açısından hemde kuşların yak sağlığı açısındn dha iyi olur.

Nur Y.

Paylaşımcı
İçine ayrı bir aparat mı

Nur Y.

Paylaşımcı
Tamamdır cok tesekkürler iş çıkısı hemen alacagım

Nur Y.

Paylaşımcı
Evet folluk yuva içinde tabağa benzeyen bişi oluyor, kirlenmişini çıkarıp temizini koymak daha kolay.
Merhabalar tekrardan. Suanki yuvalığımın içine sığacak bir boyutta folluk bulamadım ya yeni yuvalık var ya da kocaman folluklar. Ikı tane yavru cıktı cumadan beri devam edıyor hala. Eğer düz zemin cok sıkıntıysa yuvalık değiştireceğim siz folluk alın dediğiniz için endişelendim yavrular için. Yeni yuvaya kafese tasıma yapsam rahatsız olurlar mı

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhabalar tekrardan. Suanki yuvalığımın içine sığacak bir boyutta folluk bulamadım ya yeni yuvalık var ya da kocaman folluklar. Ikı tane yavru cıktı cumadan beri devam edıyor hala. Eğer düz zemin cok sıkıntıysa yuvalık değiştireceğim siz folluk alın dediğiniz için endişelendim yavrular için. Yeni yuvaya kafese tasıma yapsam rahatsız olurlar mı
Yavru çıktıysa ve yumurta varsa hiç dokunmayın yumurtaların hepsi çıkınca veya akıbeti belli olunca temizlik yaparsınız

Mustafa89

Eski Forumcu
Moderator
Üretici
Tamam besliyorlar sıkıntı yok yavrunun üstüne oturması da normaldir tüylenene kadar ısınmasını sağlar anne kuş. Hayırlı olsun sağlıklı uzun ömürleri olsun inşallah.