• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil yardım eder misiniz

Eray0656

Yeni Üye
Merhabalar benim muhabbet kuşum dün çok iyiyken bugün çok durgundu ve sürekli uyuyordu normalde elimle oyun oynardı bugün eve geldim elimi içine attığımda tepki vermedi kusmaya çalışıyor ve kanatlarını vücudundan ayırıp titretiyor az önce elime aldım elimin içinde yattı biraz daha sonra kafesine koydum ne yapmam gerek

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Merhabalar benim muhabbet kuşum dün çok iyiyken bugün çok durgundu ve sürekli uyuyordu normalde elimle oyun oynardı bugün eve geldim elimi içine attığımda tepki vermedi kusmaya çalışıyor ve kanatlarını vücudundan ayırıp titretiyor az önce elime aldım elimin içinde yattı biraz daha sonra kafesine koydum ne yapmam gerek
Merhaba zehirlenme olayı gibi geldi. Farklı birşey verdiniz mi bugün yada kafes dişi yemesi ihtimal birşey. Bitki olabilir, sulukta fazla kalmış vitamin olabilir. Veterinere götürme durumunuz varsa iyi olur yoksa ağzına bolca su vererek kursağı boşaltmaya çalışmak gerekiyor

Şehmus BAKIR

Eski Forumcu
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba video görebilir miyiz

Eray0656

Yeni Üye
Kendisine bağırsak temizleyici vitamin koyduğum sudan içirdim şimdi ekstra bir şey yemedi vermedim de ama dışardayken belki yemiş olabilir lakin bitki olduğunu düşünmüyorum maalesef yaşadığım yerdeki veterinerler sadece inek gibi hayvanlarla ilgilendiklerini söylediler onun için veterinere götürme şansım yok şu an kusması yok lakin çok durgun bu arada kursağı boşaltmak derken elimle kusturmamdan mı bahsettiniz? Detay verirseniz sevinirim

Eray0656

Yeni Üye
Acil bir şey yapmam gerekiyor mu yoksa yarını bekleyebilir mi?

Eray0656

Yeni Üye
Bol su icirin. Zehiri atsın. Kendisi icmiyorsa ağzına biraz damlatın. Şuan ne durumda hala kötü mü
Şu an uyuyor halsiz kafesinde su içirdim bolca içti ekstra bir şey yapmam gerekiyor mu fotoğrafını atacağım 1 dk ya

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Bolca su ictiyse yapabileceğiniz başka birşey yok aklıma gelen. Varsa dal darı ve aspur gibi kolay yenen tohumlardan koyun. Bugün belki toparlamayaz kendini ama sabaha daha iyi olması lazım.

Eray0656

Yeni Üye
Bolca su ictiyse yapabileceğiniz başka birşey yok aklıma gelen. Varsa dal darı ve aspur gibi kolay yenen tohumlardan koyun. Bugün belki toparlamayaz kendini ama sabaha daha iyi olması lazım.
Maalesef elimde onlar yok ama ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim gerisi takdiri ilahi artık ölmez umarım daha 5 aylık

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Maalesef elimde onlar yok ama ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim gerisi takdiri ilahi artık ölmez umarım daha 5 aylık
Bolca ara ara yatana kadar su icirin. Elinizden yemde uzatın yerse iyi olur yiyecek mi bakalım

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Siz elinizden geleni yapın inşallah kurtarırız. Resimde duruş çok kötü görünmedi inşallah birşey olmaz. Elimden sizin için dua etmek başka birşey gelmiyor :confused:

Eray0656

Yeni Üye
Bolca ara ara yatana kadar su icirin. Elinizden yemde uzatın yerse iyi olur yiyecek mi bakalım
Şu an yattım az önce yem uzattım ama kaçtı uyumak istiyor ölüm bekliyo musunuz peki düşünceleriniz neler bu konuda ölme ihtimali var mı endişelenmeli miyim bu konuda

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Şu an yattım az önce yem uzattım ama kaçtı uyumak istiyor ölüm bekliyo musunuz peki düşünceleriniz neler bu konuda ölme ihtimali var mı endişelenmeli miyim bu konuda
Üstatlar daha bilir resim ve anlattıklarınıza göre hafif bir durum gibi geldi bana. Yanıltmak istemem ama inşallah birşey olmayacak diye düşünüyorum

ASİLLEBULUT

Yeni Üye
hiç yem yemiyorsa farklı tohumlar koyabilirsiniz belkiyemeye başlar. vitamin kullanımı yapabilirsiniz kuyruğunu sallayıp kanatlarını titretiyormu beki cereyanda kalmış olabilir.

ASİLLEBULUT

Yeni Üye
ağzına bal verin susatır su içip kendine gelir hem bal yararlıda sıcak bir ortamda tutun ustünü örtebilirsiniz kafesin haşalanmış yumurta verebilirsiniz yerse birde dışkısısnın resmini atabilirmisiniz ?

Eray0656

Yeni Üye
ağzına bal verin susatır su içip kendine gelir hem bal yararlıda sıcak bir ortamda tutun ustünü örtebilirsiniz kafesin haşalanmış yumurta verebilirsiniz yerse birde dışkısısnın resmini atabilirmisiniz ?
Bugün su içirdim elimden geldiğince öğlen bir şeyler yedi sanırım ama şu an uyuyor yanına yaklaştığım için sinirleniyor ben de o yüzden bıraktım kendi haline bu arada geceleri genelde böyle yapıyor bugüne özel değil sinirlenmesi dışkısı ise normal ishal yok

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Bugün su içirdim elimden geldiğince öğlen bir şeyler yedi sanırım ama şu an uyuyor yanına yaklaştığım için sinirleniyor ben de o yüzden bıraktım kendi haline bu arada geceleri genelde böyle yapıyor bugüne özel değil sinirlenmesi dışkısı ise normal ishal yok
Merhaba kuş ne durumda şuan