• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! ACİL! - Kuş hasta

Burak003

Yeni Üye
Merhaba iyi akşamlar. Kuşum 1 2 gündür durgun. Dün petshoptan apex firması axtım diye suya damlatılan ilaçtan aldım. Yüksek ihtimal anladı ve suyu içmedi. Bizde suya ekmek içi batırarak yedirdik ve o şekilde iyi yedi. Bugün sabah yumurtlamış. Erkek kuş yok tek başına duruyor. Bı iki hafta öncesinde komşumun erkek kuşuyla bı kaç saatliğine yan yana getirdik de pek beğenmediler birbilerini, bir şey olmadı yani o esnada.
Şu son bir kaç saattir kuş çok titriyor. gözlerini kapatıyor. Kanatları bile aşırı titriyor. Tüyleri aşırı kabarık.
Saldım ve uçarken çok değişik ses çıkartıyor. Hemen kafese koydum tabi.
Haşlanmış patetes verdim yemedi.
Ağzına bir damla bal verdim kusma hareketi yaptı ama kusamadi.
Ne yapmam gerek. Veteriner yok
Ölür mü durumu nedir lütfen Allah rızası için yardımcı olun.

Burak003

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim yardımınız için.
Yaklaşık 9 10 aylık gibi bir şey
Yumurtayı alıp kırmıştım meraktan. Normal bıldırcın yumurtası gibi bir şeydi.

Burak003

Yeni Üye
Merhaba dışkı biraz sorunlu. Vitaminin kullanımında kaç damla diyorsa dama sayısını biraz azaltıp deneyin. O zaman içebilir. Bu süre zarfında bal vermeyin. Kafesteki ballı krakeride alın. Varsa dal darı verin. Birde iştahı nasıl yem yemesi. @Sehmus BAKIR @Ronay Ayk üstatlar bir incelesin. Kısa sürede dönüş olacaktır.
İştahı normalde güzeldi ama 2 3 saat içerisinde biraz kesilmişti. Biraz durulduktan sonra birden yemeye sardı. Ayriyaten ekmek içini çok sevmesine rağmen onu yemiyor.
4 gözle mesajlarınızi bekliyorum.
Dışkı nasıl sorunlu derken ne anlamda yani

Burak003

Yeni Üye
Ayriyaten az önce bı elime aldım yumurta sertliği var mı diye fakat anlayamadım.
Ayriyaten tüy yumağı gibi aşırı kabarık ve kafese koymak istediğimde elimde çöktü kaldı kafese geçemedi. Zar zor koydum ve şuan kusuyor
Lütfen bı yardımcı olun

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba kuşunuzun bağırsak enfeksiyonu var kanatlı uzmanı öneririm eğer imkan yoksa avi-dear alıp bir hafta kullanın iyileşmezse başka ilaç öneririz.yaptigi yumurtalar kızgınlık yumurtasidir altından alın boşuna oturmasın evde yeminden,kumundan,ve sadece ilaçlı sudan başka bişey vermeyin.. durumu ile ilgili bizi bilgilendirirseniz seviniriz

Burak003

Yeni Üye
Merhaba kuşunuzun bağırsak enfeksiyonu var kanatlı uzmanı öneririm eğer imkan yoksa avi-dear alıp bir hafta kullanın iyileşmezse başka ilaç öneririz.yaptigi yumurtalar kızgınlık yumurtasidir altından alın boşuna oturmasın evde yeminden,kumundan,ve sadece ilaçlı sudan başka bişey vermeyin.. durumu ile ilgili bizi bilgilendirirseniz seviniriz
Çok teşekkür ederim
Kanatlı uzman kimdir nedir
Bahsettiğiniz ilacı anca pazartesi günü alabilirim mâlum bulunduğumuz şartlardan dolayı, o zamana kadar dayanır mı, öldürücü müdür bu hastalık

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kanatlı uzmanı Yanı kanatlıdan anlayan veteriner demek.. yarın haşlanmış patates verin pazartesi ilacı alıp başlayın geçmiş olsun

Burak003

Yeni Üye
Az önce parmağımla kafesten sadece sürtme hareketiyle severken kafayı düşürdü yere. Zar zor kaldırdı
tüyleri bu durumda
Kaç yaşında adam ağlıyorum
Bişey olur mu
Dunekte duruyor ama ayağının üzerinde duramıyor

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kısa bir video yollar mısın.oyle ölecek gibi durmuyor sadece bağırsak enfeksiyonu belirtileri var

Burak003

Yeni Üye
Kısa bir video yollar mısın.oyle ölecek gibi durmuyor sadece bağırsak enfeksiyonu belirtileri var
Şuan Allah'a a çok şükür çok çok iyi, dün gece yere çöktü gözleri kapattı 10 dk öyle kaldı hiç bir hareket yapmadı. O zaman çok korktum. Aşırı halsizdi ama şuan bir tık daha iyi. kuyruk sallama hareketi de iyice arttı

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuyruk sallama hareketi yumurta yapıyor diye olabilir.eger neresinde ses yoksa solunum rahatsızlığı yoktur..ama dışkıyi beğenmedim bu yüzden tedavi gerektiğini düşünüyorum geçmiş olsun

N

Nidavellir

Yasaklı
Dışkıda sindirilmemiş yem var, kursaktan itibaren başlayan enfeksiyon olduğu bariz belli.... Konuda tavsiye edilen şeylerin hiç biri işe yaramaz. Yaptığınız uygulamalar ise tartışmaya hayli açık. Hangi şehirde yaşıyorsunuz ?

Burak003

Yeni Üye
Dışkıda sindirilmemiş yem var, kursaktan itibaren başlayan enfeksiyon olduğu bariz belli.... Konuda tavsiye edilen şeylerin hiç biri işe yaramaz. Yaptığınız uygulamalar ise tartışmaya hayli açık. Hangi şehirde yaşıyorsunuz ?
Tekirdağ kapaklı dayım
Peki ne yapmam gerek

N

Nidavellir

Yasaklı
Bu arada o kafeste ki kraker denen şeyi çıkartın tamamen zararlıdır. Kafesin tabanına da kağıt havlu koyunuz.

Burak003

Yeni Üye
Dürüst olmak gerekirse İstanbul'a gitme şansınız varsa durmayın gidin derim. Aksi takdirde deneme yanılma yoluyla iyileştirilebilir belki.
Maalesef öyle bir şansım yok. Aracım Yok
Deneme yanılma yolu gibi şey ne anlamda, ne yapmam gerek
İyi olmasını sağlarken daha da kötü yapmayalım bir de

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Dışkıda hastalık var tedavi olması şarttır.. @Nidavellir arkadaşımızın dediği gibi kuşunuzun yapılacak dışkı analizine göre ilaç verilmesi en doğrusu olacaktır..

Üst Alt