Adım Beyza...

Başlatan Byzpl, 13 Haziran 2019, 23:54:28

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Byzpl

*

Byzpl

Herkeze selamlar forum sakinleri. :)
Bu bölümü yeni gördüğüm için daha önce konu açmış bulunuyorum. Ama ben yine de kendimi tanıtmak istiyorum.
Adım Beyza. İstanbul/Arnavutköy'de yaşıyorum. Hayvanları severim ve hayvanlar hakkında bilgi öğrenemeyi, özellikle onlara yardımcı olmayı severim. Daha önce bir anneden toplamda dokuz tane kedi besledik. Şu anda memlekette bir akrabamın yanında en son beslediğiniz iki kedimiz. Ayrıca kardeşim uzun zamandır sultan papağanı almak istiyordu ve yakın zamanda alacak galiba. Benim bir tane balığım var. Balıklar konusunda bilgi sahibiyim diyebilirim. Akvaryum ile ayrıca bir foruma üyeyim ve oranın çoktan katkısını gördüm. Bu foruma da da balıklar ile ilgili bir bölüm varmış ama az konu olması beni üzdü.  :( Yakın zamanda oraya hem balığımı tanıtacak hem de bilgiler verecek konular açmak istiyorum. Şu anda evde bir haftadır misafir olan ve kurban bayramına kadar misafir gözüken papağan dışında başka kuş yok.

İsmi Paşa.  :)
Beyza PALA

Ronay

*

Ronay

Aramıza hoş geldiniz tekrardan :)
Beyza hanım misafiriniz çok tatlı ,güzel bir rozella papağanı ...
Benimde  şuan ki en büyük hobim discus balığı üretimiyle ilgileniyorum.
Hangi türü besliyorsunuz balık olarak?

Ayrıca 2-3 gün içinde akvaristler.club yani akvaristler kulübü (balık forumu) açılacak çalışmalarımız
devam ediyor muhakkak bekleriz kardeş akvaryum forumumuza da açılınca bu forumumuzdan da duyuracağız...
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Byzpl

*

Byzpl

Çok teşekkürler. Besledigim balık beta. Masamda besledigim içinde akvaryum pek büyük değil. Discus da güzel bir tür gerçekten.
Açılınca muhakkak üye olurum. :)
Beyza PALA

Şehmus BAKIR

Tekrar hoşgeldiniz aramıza kediler ile ilgili bilgi sahibiyim soracağıniz bisey olursa konu açabilirsiniz..ayrıca kedilerinizin resimlerini de paylaşmanızı bekleriz  :) tabiki balığınızinda.Bu arada misafir olan paşamıza da maşallah ;) iyi forumlar
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

Byzpl

*

Byzpl

Çok sağolun.
En sonki iki kedimizin fotoğrafları, buyrun. 

Bu bizdeki hali. Gitmeden önce iki yavrusu vardı ama oraya gidince ilk gecelerde ikisi de kaybolmuş.

Buda geçen sene gittiğimizdeki hali. Üç yavrsu vardı o sırada.

Bu kedimizin a da duman. Erkekti.

Balığım da bu.
Beyza PALA

Byzpl

*

Byzpl

Arkadaşlar bugün kötü birşey şey oldu. Papanı odaya salmıştım. Ardan baya zaman geçti. Sonra odaya girip bir nedenle camı açtım. Aklıma papağan geldi birden. Artık kafese koyayım dedim. Döndüm, barfiks çubuğunda olduğu için uçurtup daha alçak bir yere konması gerekiyormuş. Bu yüzden uçurttum. Kuş tam o şuradan uçup, pencereden çıktı. Yani camı açarken kuşu unutmuştum sanki, aynı şekilde kusu uçururken de cam aklımdan gitmişti. O sıradan ilk kuşun nereye böyle direk uçtuğunu anlamadın, sonra baktım cam açık. "Hayır" dedim. Sonra kare kare. İlk kuş uzaklaştı, sonra küçüldü küçüldü ve binanın sağına doğru uçtu. Şu anda uçtuğu oranın yaşındaki balkona kafesini koydum. Annem ara sıra ötüşünü duyuyorum dedi daha demin. Bende az önce burda çok dolaşan kargalara binayen daha yavaş uçan bir kuş gördüm ve uçarken kanallarını birbirine çarpmasından dolayı çıkan sesi duydum.

Sizce geri gelir mi? Akşam da oluyor.
Beyza PALA

Ronay

*

Ronay

Beyza hanım papağanlar güvercin gibi değildir.Geri dönmez ama yakın yere konarsa kafesi yaklaştırabilirsiniz.
Geçmiş olsun ama dönmesi zor gibi  :(  Betanız çok güzel Maşallahı var.

Byzpl

*

Byzpl

Yanıt için teşekkürler. Ama acaba yakınlardaysa kafesini görüp gelmez mi? :(
Beyza PALA

Ronay

*

Ronay

Maalesef geliceğini sanmıyorum geçmiş olsun...

Şehmus BAKIR

Kedileriniz ve krom betanız maşallah çok güzeller.kaliku kediler genelde hep dişi olurlar ben erkeğine hiç denk gelmedim  ;) ayrıca papaganiza üzüldüm  :-\ yakın komşularınıza bakın veya yakındaki bir petshopa tlf bırakın satmaya veya kafes almaya gelen olursa size haber versin umarım başına bisey gelmemiştir geçmiş olsun

Byzpl

*

Byzpl

Sağolun. Yakınlarda hiç petshop yok. Neyse galiba geri gelmez. Peki hayatta kalabilir mi? Yani ağaçlar meyve vermeye başlar. Onlar ile beslenir mi? Soğuğa dayanıklıymış. Yemek de bulur mu?
Beyza PALA

Ronay

*

Ronay

Bu mevsimde bulabilir ama genelde başka balkona vb yere konar yakalar biri besler merak etmeyin.Geçmiş olsun...

Şehmus BAKIR

Alıntı yapılan: Byzpl - 17 Haziran 2019, 00:32:02Sağolun. Yakınlarda hiç petshop yok. Neyse galiba geri gelmez. Peki hayatta kalabilir mi? Yani ağaçlar meyve vermeye başlar. Onlar ile beslenir mi? Soğuğa dayanıklıymış. Yemek de bulur mu?
Ronay kardeşime bende katılıyorum.doğamızda yaşayabilmesi için saklanması icab eder çünkü yırtıcı kuşlarımız rahat vermezler bu yüzden sığınacağı bir ev ,balkon vb..sığınak bulacaktır umuyoruz bulmuştur üzülmeyin mutlaka birisi sahiplenmiştir :)

Byzpl

*

Byzpl

Hayatta kalma ihtimali varsa iyi ama yinede emanetti sonuç olarak. Ben ona da üzülüyorum. :(
Beyza PALA

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt eklemek istediğinizden emin değilseniz, yeni bir konu açmanız önerilir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın