Sebzeli Mama

Başlatan İspinozcu Hüseyin, 28 Mart 2019, 16:56:10

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İspinozcu Hüseyin

28 Mart 2019, 16:56:10 Son düzenlenme: 28 Mart 2019, 17:51:58 Ronay
Sebzeli Mama

Kuşlarımızı tek düze tohumlarla beslemek onların sağlığını maalesef olumsuz yönde etkileyecektir. Kısa bir zaman ayırarak, kuşlarınızın çok seveceği mamalar hazırlamak sizin elinizde.  Ben haftada bir bu şekilde sebze ve meyve ağırlıklı bir mama hazırlar ve tüm kuşlarıma sunarım. Özellikle üreme hazırlığındaki ve yavrulu kuşlarda çok faydasını gördüm.

İçindekiler

• Brokoli
• Havuç
• Elma
• Yeşil Kabak
• Zencefil
• Zerdeçal
• Beatiful Food Hazır Kuş Maması
• Besin takviyeleri

Bütün malzemeleri rende kullanarak inceltiriyoruz, hazır mamamızı ve diğer besin takviyelerimizi de ekleyerek güzelce karıştırıyoruz. On dakika bekledikten sonra mamamızı kuşlarımıza sunuyoruz.

Bu mamayı ispinozlarıma ve forpus papağınıma veriyorum, muhabbet kuşları da sevrek tüketeceklerdir. Ben yurtdışında yaşıyorum ve hazır mama olarak, içeriğine çok güvendiğim Beatiful Food isimli yerli mamayı tercih ediyorum. Sizlere de tavsiye ederim. Her hafta kullandığınız meyve ve sebzelerde değişiklikler yaparak bu mamayı hazırlayabilirsiniz.

Ronay

*

Ronay

Güzel bir paylaşım daha abi durmak yok abi daha güzellerini hep bekliyoruz  :up:

Konu sabitlenmiştir teşekkürler...
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

Şehmus BAKIR

Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

Yusuf Kürşat Akkuş

Paylaşım için teşekkürler ben salmaları merak ettim nasıl bir yerki acaba kuş cenneti gibi :)
"Muhabbet" imiz daim olsun..

İspinozcu Hüseyin

Alıntı yapılan: Yusuf Kürşat Akkuş - 29 Mart 2019, 12:43:45Paylaşım için teşekkürler ben salmaları merak ettim nasıl bir yerki acaba kuş cenneti gibi :)

10 m2 lik bir kuşhane, birazdan resimlerini paylaşacağım forumda 😊

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın