Kuslar yuvasından dusuyor

Başlatan Nagehann, 07 Şubat 2019, 16:22:46

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nagehann

Kuşlarım sürekli yuvaliklarindan düşüyor .  Acaba yuvaligin icinde ki plastik kısmı alsam mi acil yardım

Şehmus BAKIR

Merhaba kuslariniz cunku buyuyor :) ucmak istiyorlar yuvadan bu yuzden cikmak istiyorlar mamayi kesin yerine daldari verin yerede aspur koyun ve takip edin yem kirani gordugunuzde ayiriniz ;)
Rızkımı veren Hüdădır,<br />Kula minnet eylemem.....

Nagehann

Daldarı derken ? Yumurta mamasını mi kesiyim . Ama küçük yavrularda var

Şehmus BAKIR

Alıntı yapılan: Mavislimon - 07 Şubat 2019, 17:59:18Daldarı derken ? Yumurta mamasını mi kesiyim . Ama küçük yavrularda var
Evet daldari petshoplarda bulunur.en kucuk yavru 15 gunluk olduysa mama vermeniz tekrar anaclari kizistirip yumurtlamasina sebep olacaktir.sonrasinda yavrularin yuvaya girmesini istemeyecektir bazen bunun sonucu kanli gecebiliyor ben sadece tedbir amacli demistim.kus kumunu eksiltmeyin yemi oguterek yavrulara kusacaklar anaclar  :) suanki resimlerinj rica edebilirmiyiz

Yusuf Kürşat Akkuş

Yuvadan düşmüyorlar etrafı keşfediyorlar yuvadan çıkabilecek boyuttaysalar tekrar girerlerde siz denildiği gibi zeminede yem dökün sağlıkla besleyin
"Muhabbet" imiz daim olsun..

Nagehann

Sorun su ki fotoğraf yükleyemiyorum en büyük yavrum 22 günlük daha yuvasından düşünce daha içeri giremiyor . Ayrıca zemine yem seremem cunku ızgara var . Az önce fark ettiğin  bisey de yuvaligin için ıslak ve kokuyor daha 2 gün önce degistirmistim ama sebebi ne olabilir

Şehmus BAKIR

07 Şubat 2019, 23:11:45 #6 Son düzenlenme: 07 Şubat 2019, 23:14:08 Şehmus BAKIR
Alıntı yapılan: Mavislimon - 07 Şubat 2019, 22:51:48Sorun su ki fotoğraf yükleyemiyorum en büyük yavrum 22 günlük daha yuvasından düşünce daha içeri giremiyor . Ayrıca zemine yem seremem cunku ızgara var . Az önce fark ettiğin  bisey de yuvaligin için ıslak ve kokuyor daha 2 gün önce degistirmistim ama sebebi ne olabilir
Fotograf neden yukleyemiyorsunuz? Yanit verdiginiz yerin altinda fotograf ekle butonu var bilginize  ;) izgara varsa bir kap icine aspur( sade kanarya yemi) koyun yere koyunuz veya Acik yemlige de koyabilirsiniz yavrular yiyecektir.yuvaligi ıslatmalarinin sebebi genelde nem orani az olunca yaparlar bu sorun degil siz temizligini yapiniz.yuvadan atlayan yavrunuzun kutsagini kontrol ediniz besleniyormu diye cunku boyle durumlarda yavru terkleri de oluyor  :)

Nagehann

Ronay

*

Ronay

Deneme

Fotonuzun boyutu büyükse beklemeniz gerek biraz bekleyin yükleyen bastıktan sonra birde yada başka foto ile deneyin...
Anlatabileceğin,karşındakinin anlayacağı kadardır.....

İlyas otbiçen

Alıntı yapılan: Şehmus BAKIR - 07 Şubat 2019, 23:11:45
Alıntı yapılan: Mavislimon - 07 Şubat 2019, 22:51:48Sorun su ki fotoğraf yükleyemiyorum en büyük yavrum 22 günlük daha yuvasından düşünce daha içeri giremiyor . Ayrıca zemine yem seremem cunku ızgara var . Az önce fark ettiğin  bisey de yuvaligin için ıslak ve kokuyor daha 2 gün önce degistirmistim ama sebebi ne olabilir
Fotograf neden yukleyemiyorsunuz? Yanit verdiginiz yerin altinda fotograf ekle butonu var bilginize  ;) izgara varsa bir kap icine aspur( sade kanarya yemi) koyun yere koyunuz veya Acik yemlige de koyabilirsiniz yavrular yiyecektir.yuvaligi ıslatmalarinin sebebi genelde nem orani az olunca yaparlar bu sorun degil siz temizligini yapiniz.yuvadan atlayan yavrunuzun kutsagini kontrol ediniz besleniyormu diye cunku boyle durumlarda yavru terkleri de oluyor  :)
yuvalığın ıslaklığı anne babanın yuvaya fazla su taşımasıdır

Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Uyarı: bu konuya en az 120 gündür yanıt gönderilmemiş.
Yanıt eklemek istediğinizden emin değilseniz, yeni bir konu açmanız önerilir.

Kullanıcı Adı:
E-Posta:
Doğrulama:
Lütfen bu kutuyu boş bırakın:
Resimde gördüğünüz harfleri giriniz
Harfleri dinle / Farklı bir resim göster

Resimde gördüğünüz harfleri giriniz:
Lütfen Alt Kısıma kafeskuslari yazınız:

Fotoğraf Ekle kısayollar: göndermek için alt+s veya önizleme yapmak için alt+p'ye basın